iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Przepustka do czynnego udziału w bezpośrednich działaniach ratowniczo-gaśniczych

Zdjęcie: dh S. Kalak

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zakończyło się kolejne szkolenie podstawowe strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych.

Celem szkolenia skierowanego dla druhów OSP jest nabycie wiedzy i umiejętności do wykonywania podstawowych czynności ratowniczo-gaśniczych, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo podczas realizacji założeń określonych w programie szkolenia, zgodnie z zasadami BHS.

Od początku września zajęcia w siedzibie komendy powiatowej prowadzone były przez krotoszyńskich strażaków i zawierały zarówno część teoretyczną i praktyczną. Druhowie zaliczyli też próbę w komorze dymowej, która przygotowuje ratowników do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w sprzęcie ochrony układu oddechowego i ubraniach ochronnych podczas dużego obciążenia psychofizycznego.

W minioną sobotę 33 druhów z terenu powiatu krotoszyńskiego otrzymało pozytywny wynik z egzaminu, który odbył się w siedzibie krotoszyńskiej komendy i uzyskało przepustkę do czynnego udziału w bezpośrednich działaniach ratowniczo-gaśniczych.

 

Źródło: mł. kpt. Mateusz Dymarski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.