iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Przekroczył prędkość o ponad 60 km/h. Otrzymał mandat 4 tys. zł, bo to nie był jego pierwszy raz... Jest pierwszym drogowym recydywistą w powiecie

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

2 lutego w Rozdrażewie, funkcjonariusz krotoszyńskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 61 km/h. 

- Recydywa to nic innego jak ponowne popełnienie podobnego wykroczenia przez osobę już karaną. W praktyce oznacza to, że jeżeli złamaliśmy przepisy ruchu drogowego, w przypadku ponownego popełnienia podobnego wykroczeniu w okresie do 2 lat od pierwszego zdarzenia, zostaniemy ukarani mandatem w podwójnej wysokości - podaje krotoszyńska policja.

Warto dodać, że recydywa działa dopiero od przekroczenia prędkości o 31 km/h wzwyż. Mniejsze przekroczenia prędkości nie łapią się w ten system.

Zatrzymany w Rozdrażewie kierowca "miał pecha", bowiem trzy tygodnie wcześniej popełnił podobne wykroczenie. - W związku z powyższym policjant musiał nałożyć na 23-latka mandat w ramach recydywy, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej, niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia w tym wypadku 4 000 zł - informują mundurowi. Dodatkowo kierowcę ukarano 14 punktami karnymi oraz zatrzymano mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

23-latek jest pierwszym kierowcą ukaranym w powiecie krotoszyńskim w ramach, tzw. recydywy.

Źródło: KPP Krotoszyn
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.