iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Przebudują ulice w Sulmierzycach

2021-07-15 07:07:00
Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy z lokalnymi samorządami w ramach Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg. W tym gronie znalazły się Sulmierzyce.

Inwestycje, które będą realizowane w ramach podpisywanych umów dotyczą rozbudowy, budowy lub przebudowy dróg w kilku powiatach Wielkopolski.

Sulmierzyce otrzymają dofinansowanie w wysokości 70 procent całości zadania, tj. ponad 700 tys. zł. Pozostałą kwotę pokryje miasto. Umowa dotyczy przebudowy ulic na osiedlu Sulimira: Sikorskiego, Laskowskiego i drogi bez nazwy.

Inwestycja zakłada przebudowę jezdni na trzech ulicach do szerokości 5 m. Na całych projektowanych odcinkach ulic planuje się wymianę podbudowy i nadanie nowej nawierzchni jezdni z kostki brukowej betonowej. Jezdnie zostaną ograniczone krawężnikiem typu najazdowego. Ponadto w ramach inwestycji wykonane zostaną wjazdy i dojścia do posesji. Na wszystkich ulicach wybudowany zostanie kanał odwadniający pas drogowy - kanalizacja deszczowa, wpusty deszczowe i przykanaliki. Łączna długość planowanych do przebudowy dróg wynosi 504 m.Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B