iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Promesy na zakup sprzętu dla członków młodzieżowych drużyn pożarniczych

Zdjęcie: KP PSP Krotoszyn

W środę, 2 listopada w sali wiejskiej przy jednostce OSP Kuklinów odbyło się uroczysta zbiórka związana z wręczeniem promes na dotację młodzieżowych drużyn pożarniczych powiatu krotoszyńskiego.

Podczas uroczystości wręczono 36 promes na łączną kwotę 143 220 zł. Są to dotacje celowe dla OSP na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Jednostki otrzymane środki finansowe będą mogły wykorzystać na zakup sprzętu i wyposażenia do przeprowadzania zawodów sportowo pożarniczych dla MDP, umundurowania i wyposażenia osobistego dla członków MDP, sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkoleniowym członków MDP.  

 

Młodzieżowe drużyny pożarnicze to komórki organizacyjne jednostek OSP. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkami młodzieżowych drużyn pożarniczych mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat. Do zadań MDP należy m.in. udział w zapobieganiu pożarom przez oddziaływanie na lokalne środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Celem MDP jest również organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej, rozwijanie sprawności fizycznej członków przez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki. Dodatkowo wśród zadań MDP wymienić można także podejmowanie i realizację zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej oraz drużyny czy macierzystej OSP, a także działalność wolontarystyczną.

Źródło: st. kpt. Tomasz Patryas
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.