iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Z prokuratury

Prokuratura umorzyła śledztwo. Mężczyzna zmarł z przyczyn naturalnych

2020-01-10 14:01:00

O tej sprawie pisaliśmy pod koniec 2017 roku. Wówczas, w jednym z mieszkań w Krotoszynie doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Śmierć poniósł jeden z nich.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w listopadzie 2017 r. Wówczas do mieszkania przy ul. Słodowej w Krotoszynie wtargnął 34-letni mieszkaniec Chachalni, były partner mieszkającej tam kobiety i zaczął się siłować z obecnym jej konkubentem. Zdarzenie - jak czytamy w postanowieniu prokuratury z 30 grudnia 2019 r. - miało charakter dynamiczny. Niestety, w wyniku szarpaniny śmierć poniósł 34-latek. Skutku nie przyniosła także 50-minutowa akcja reanimacyjna prowadzona na miejscu najpierw przez wezwanych na miejsce policjantów, a później także przez ratowników medycznych. Podejrzanym o nieumyślne spowodowanie śmierci został drugi z mężczyzn biorący udział w bójce.

 

Sprawa toczyła się ponad dwa lata, przesłuchano wielu świadków i ostatecznie trafiła do Prokuratury Rejonowej w Kępnie, która pod koniec grudnia postanowiła umorzyć śledztwo przeciwko podejrzanemu o to, że nieumyślnie spowodował śmierć 34-letniego mężczyzny, w ten sposób, że w trakcie wywołanej przez niego awantury szarpał się z nim, po czym, gdy obaj przewrócili się na dywan w pokoju usiadł na pokrzywdzonym, co spowodowało przygniecenie go swoim ciężarem i ugniatanie jego brzucha i klatki piersiowej kolanami, co w efekcie doprowadziło do śmierci. Zgon miał nastąpić poprzez uduszenie w wyniku uniemożliwienia ruchów klatki piersiowej. W sprawie po raz kolejny wypowiedzieli się biegli i na tej podstawie prokuratura postanowiła, że podejrzany nie popełnił zarzucanego mu czynu.

Warto dodać, że przeprowadzane badanie chemiczno-toksykologiczne próbki krwi pobranej od denata wykazało obecność 1,1 promila alkoholu etylowego.

 

Zespół biegłych z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu kategorycznie wykluczył jako przyczynę zgonu (...) "uduszenie z powodu uniemożliwienia ruchów oddechowych klatki piersiowej", a także jakikolwiek inny mechanizm uduszenia gwałtownego - czytamy w postanowieniu. W ocenie zespołu biegłych nagły zgon nastąpił z przyczyn chorobowych samoistnych w mechanizmie ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej pochodzenia sercowego, spowodowanej zmianami chorobowymi mięśnia serca. Jak wskazuje prokuratura śmierć nastąpiła w wyniku nadmiernego, przedłużającego się wysiłku fizycznego, na co wpływ miało także otłuszczenie mięśnia sercowego.

Trzeba też wspomnieć, że wcześniej, bo w grudniu 2018 odrębny biegły wydał odmienną decyzję. Prokuratura doszła jednak do wniosku, że ta opinia była niepełną, ponieważ nie odniesiono się w niej m.in. do szczegółowych zeznań naocznych świadków.

 

Na koniec kilkunastostronicowego postanowienia czytamy, że zgon mężczyzny nastąpił z przyczyn naturalnych, do którego nie przyczyniło się działanie ani zaniechanie innych osób. Prokuratura wskazuje także, że domownicy mieli pełne prawo podjąć czynności obronne (...) przeciwdziałające naruszeniu ich miru domowego, ciszy nocnej. Podkreślenia wymaga również okoliczność, że środki obrony były jak najbardziej adekwatne do skali i siły ataku.

 

Strony miały siedem dni na złożenie do sądu zażalenia od powyższego postanowienia.

 

 

Przeczytaj także:

 

 

 Reklama - Żele Antybakterijne z dostawą do domu
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl