iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

Projektował kostiumy m.in. dla Michała Szpaka. Wystawa krotoszynianina w Galerii Refektarz

2021-06-11 13:06:00
Zdjęcie: KOK
W sobotę, 12 czerwca o godz. 19.00 w Galerii Refektarz w Krotoszynie, odbędzie się oficjalny wernisaż z udziałem artysty, krotoszynianina - Dawida Płaczka. Wystawa zatytułowana "Cosmos", podczas której zobaczymy malarstwo i fotografie oraz projekty kostiumów m.in. dla Michała Szpaka, będzie otwarta do końca czerwca.

Podczas wernisażu artysta zapowiedział kilka dodatkowych niespodzianek.

 

Dawid Płaczek jako artysta jest postacią bardzo wielowymiarową. Jego twórczość oscylująca wokół takich zagadnień jak szeroko pojmowana duchowość czy refleksja nad miejscem człowieka we wszechświecie łączy w sobie metafizykę z haptycznym doświadczeniem żywej materii. Jego prace zyskują niezwykłą wartość dzięki stosowanym przez niego mediom - artysta operuje bowiem bardzo szerokim wachlarzem technik - począwszy od malarstwa, przez fotografię, grafikę warsztatową, kończąc na rzeźbie, czasami zahaczając nawet o instalacje czy performance.

 

Ponadto, widoczne są u niego wpływy twórców wprost wywodzących się z takich nurtów artystycznych jak secesja czy Art-déco, przetworzone przez pryzmat współczesnego pojmowania dzieła sztuki, gdzie surowość formy i namacalność gestu jest bardzo widoczna. Uwadze nie może umknąć fakt, że jego twórczość ma także wymiar niezwykle praktyczny. Projektował kostiumy dla gwiazd rodzimej sceny artystycznej m. in. dla Michała Szpaka, a przed jego obiektywem pozowały modelki i modele którzy współpracowali z takimi markami jak Gucci czy Chanel.

 

Z całą śmiałością można rzec, że Dawid Płaczek reprezentuje współczesny obraz człowieka renesansu, a na jego najnowszej wystawie jest to mocno zauważalne.

Źródło: KOK


Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B