iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Krotoszyn

Proekologiczne inwestycje na oczyszczalni

2019-10-02 13:10:00

Wczoraj nastąpił oficjalny odbiór inwestycji pod nazwą "Modernizacja oczyszczalni ścieków w Krotoszynie etap II wraz z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Krotoszyn etap IV".

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, kierownictwo Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, wykonawcy i zaproszeni goście. Zadowolenia z zakończenia prac nie krył prezes PGKiM Marcin Jamry. - Ostatnie dwulecie to bardzo ciężki okres pracy. To inwestycje za około 9 mln zł, które z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców zostały zrealizowane. M. Jamry wśród tych zadań wymienił ulicę Klemczaka, Wiewiórowskiego oraz część Kobylińskiej (przy gazowni). - W naszym zakładzie zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Jest to instalacja do przetwarzania osadu. Będziemy mogli udostępniać rolnikom, w formie nawozu produkt, który będzie tu powstawał.

Warto podkreślić, iż jest to proekologiczna inwestycja krotoszyńskiej spółki. Kolejną jest montaż paneli fotowoltaicznych, z których energia będzie zasilała oczyszczalnię. - Chcemy ograniczyć emisję CO2,  chcemy ograniczyć ten czynnik chorobotwórczy na naszym terenie i  zminimalizować drastyczne podwyżki prądu, które będą uderzały w mieszkańców - dodał prezes.

Po części oficjalnej wszyscy zebrani zwiedzili teren oczyszczalni, na których powstały nowe inwestycje.

 

 Fotorelacja

Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl