iKrotoszyn.pl reklamy
Zdrowie

Pracownia RTG przy ul. Mickiewicza wznawia badania

2020-06-30 12:06:00
Uwaga! Od 1 lipca pracownia RTG w budynku szpitala przy ul. Mickiewicza 21 w Krotoszynie wznawia - pod pewnymi warunkami - wykonywanie badań dla pacjentów ambulatoryjnych.

Czasowe ograniczenie wykonywanie badań RTG w pracowni znajdującej się w Szpitalu Powiatowym przy ul. Mickiewicza podyktowane jest zapobieganiem i profilaktyką rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.  
 
 
Cały czas można było natomiast wykonywać badania w pracowni RTG w budynku szpitala przy ul. Bolewskiego 4-8. Pracownia ta nadal czynna jest dla pacjentów ambulatoryjnych (wejście od strony ul. Bolewskiego), tel. 62 588 03 90 wew. 269. Pracownia czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-19.00. 
  

Uwaga!

Od 1 lipca pracownia przy ul. Mickiewicza przyjmować będzie pacjentów ambulatoryjnych, którzy będą mieli PILNE skierowania do wykonania RTG od lekarzy specjalistów oraz zalecenia, aby wyniki badania zapisywane były w wersji cyfrowej na płycie CD. 

 

Pacjenci tacy, przed badaniem muszą KONIECZNIE zarejestrować się WYŁĄCZNIE DROGĄ TELEFONICZNĄ – tel. 62 582 14 17. 

 
Badania dla zarejestrowanych pacjentów w pracowni przy ul. Mickiewicza wykonywane będą o wyznaczonej godzinie, od poniedziałku do piątku, pomiędzy 15.00 a 18.00.  
 
 
Szpital apeluje o przestrzeganie godzin rejestracji i zgłaszanie się na 5 minut przed wyznaczonym terminem przy wejściu do Izby Przyjęć Szpitala. 
 
Osoby oczekujące na badanie proszone są o noszenie maseczek ochronnych zakrywających usta i nos oraz rękawiczek jednorazowych.
 
 
Jeśli jest to możliwe – pacjent powinien przybyć samodzielnie, bez osoby towarzyszącej. Wyjątek stanowią dzieci oraz osoby wymagające pomocy przy przemieszczaniu się.  
 
 
Będąc na terenie szpitala należy postępować zgodnie z zaleceniami personelu i po wykonanym badaniu - opuścić budynek lecznicy.  
 
 
Po zakończeniu badania, pacjent otrzyma zapis cyfrowy badania na płycie CD, natomiast odbiór wyniku badania – opis lekarza radiologa - nastąpi w wyznaczonym terminie w Izbie Przyjęć Szpitala.  
 
 
Pacjentów, którzy nie posiadają pilnych skierowań od lekarzy specjalistów, na wykonanie badania RTG, z zaleceniem zapisywania wyników w wersji cyfrowej na płycie CD, prosi się o korzystanie z badań w pracowni przy ul. Bolewskiego.
  
 
 
Źródło: SPZOZ w Krotoszynie


Czytaj również

Pro 21 optyk
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.