Kredyt gotówkowy ZAPASOWA GOTÓWKA

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Restauracja DUET Krotoszyn
OSK AS Maria Maśniak
Pracownia Tortów Artystycznych Sama Słodycz


Informator rolniczy - dla rolnika

Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Z powiatu

Pracowite popołudnie powiatowych służb. Wypadki drogowe i niebezpieczny pożar sadzy

2021-11-16 13:11:00

Zdjęcie: OSP Kobylin
Pełne ręce mieli wczoraj krotoszyńscy strażacy. Interweniowali podczas zdarzeń drogowych i pożaru.

O jednym z nich informowaliśmy już w artykule:

 

500 zł mandatu dla sprawcy wczorajszego zdarzenia - uderzył w ładowarkę, potem w opla i uszkodził ogrodzenie

 

Kolejne miało miejsce na drodze krajowej nr 36 pomiędzy Kuklinowem, a Lutogniewem. Tam 55-letnia mieszkanka gminy Kobylin, kierując samochodem marki Citroen na łuku drogi zjechała na pobocze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu, a następnie dachowała. - Kierująca była trzeźwa, ukarana została mandatem w wysokości 50 zł. Pojazd zabezpieczyła rodzina kierującej - informuje asp. sztab. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. W akcji wzięły udział OSP Kobylin, ODP Kuklinów, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

Natomiast na skrzyżowaniu ul. Spokojnej z Wojciechowskiego w Krotoszynie 42-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego kierując samochodem marki Citroen Picasso nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem marki Hyundai I20 kierowanym przez 32-letnią mieszkankę powiatu krotoszyńskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Jak podaje policja sprawcę ukarano mandatem karnym w kwocie 300 zł.

 

To nie koniec zdarzeń wczorajszego popołudnia. W budynku przy ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. w Krotoszynie zapaliły się sadze w kominie. - Strażacy podali dwa prądy gaśnicze proszku do wnętrza przewodu kominowego i równocześnie przystąpili do sprawdzania pomieszczeń urządzeniami pomiarowymi. W mieszkaniach panowało zadymienie, a pomiary wykonywane w budynku wykazały obecność podwyższonej temperatury w przestrzeni między sufitem mieszkań na parterze a podłogą mieszkań na pierwszym piętrze. KDR podjął decyzję o częściowej rozbiórce podłogi w mieszkaniach na pierwszym piętrze w celu dotarcia do źródła zagrożenia. Ratownicy ubrani w sprzęt ochrony układu oddechowego rozebraną podłogę oraz fragment ściany polewali prądem wody, a nadpalone elementy wraz z sadzą wyniesiono na zewnątrz budynku. W tym samym czasie wykorzystując sprzęt kominiarski przystąpiono do udrażniania komina - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Straż pożarna przypomina i apeluje!

Zgodnie z § 34 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7.06 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 poz.719), w obiektach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych:

  • cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym (np. węglem, drewnem),
  • dwa razy w roku w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym,
  • co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych.
  • co najmniej raz w roku usuwamy zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych.

Z kolei art. 62 ust. 1 pkt 1 c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz.1624) zobowiązuje właścicieli i zarządców bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych do okresowej kontroli, co najmniej raz w roku stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

DOM ZDROWIA
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

Bar u Żaby
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl