iKrotoszyn.pl reklamy
Siejew

Pozostawił garnek na włączonej kuchence gazowej

2020-10-28 13:10:00
Zdjęcie: S. Kalak
O dużym szczęściu może mówić użytkownik jednego z lokalów mieszkalnych budynku wielorodzinnego w miejscowości Siejew (gmina Zduny), który pozostawił potrawę w garnku na włączonej kuchence gazowej.

Widoczny dym w otworze okiennym mieszkania na pierwszym piętrze budynku przykuł uwagę pozostałych użytkowników obiektu, którzy poinformowali straż pożarną o prawdopodobnym pożarze. Na szczęście spaleniu uległa tylko potrawa w garnku, a lokator ewakuowany przez strażaków ze strefy zadymienia nie odniósł żadnych obrażeń.

 

- Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło we wtorek, 27 października 2020 roku  o godzinie  9:17. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazdy gaśnicze z jednostek OSP Zduny i OSP Baszków - informuje st. asp. Mateusz Dymarski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań uzyskali dostęp do zadymionego lokalu mieszkalnego poprzez otwarte drzwi wejściowe i natychmiastowo ewakuowali mężczyznę na zewnątrz obiektu. - Lokator przebywający w strefie zadymienia nie uskarżał się na żadne dolegliwości, lecz został poddany obserwacji i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego celem dalszej diagnostyki. Kierownik zespołu nie stwierdził podstaw do hospitalizacji uczestnika zdarzenia pozostawiając mężczyznę na miejscu akcji. W trakcie przeszukania mieszkania z użyciem kamery termowizyjnej, celem lokalizacji źródła zadymienia ustalono, że pali się potrawa w garnku pozostawiona na kuchence gazowej. Spalone naczynie zostało zalane wodą i usunięte na zewnątrz obiektu.  Po oddymieniu i przewietrzeniu lokalu mieszkalnego wyznaczona rota wyposażona w detektor wielogazowy sprawdziła obiekt pod kątem występowania gazów niebezpiecznych w atmosferze. Zerowe wskazania urządzeń potwierdziły całkowitą likwidacje zagrożenia i lokatorzy powrócili do swoich mieszkań. Działania straży pożarnej trwały łącznie 49 minut - dodaje st. asp. Mateusz Dymarski.Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.