iKrotoszyn.pl reklamy
Kobylin

Pożar w zakładzie produkcyjnym

2022-01-21 07:01:00
Zdjęcie: OSP Kobylin

W czwartek, 20 stycznia, na terenie zakładu produkcyjnego w Kobylinie doszło do pożaru magazynu trocin i silosu wraz z podajnikiem i systemem dystrybucji trocin.


- Przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej pracownicy zakładu podejmowali próbę gaszenia pożaru, która niestety okazała się nieskuteczna. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 17:54 - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.
 
Do zdarzenia Dyżurny Operacyjny Powiatu skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Kobylin, OSP Smolice i OSP Zalesie Małe. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne na miejsce udał się również Samochód Operacyjny z jednostki OSP Kobylin dostarczając na miejsce ciepłe napoje. Po dotarciu na miejsce zastępów pożarniczych Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że pali się silos, do którego trafiają trociny powstałe w wyniku procesu produkcyjnego oraz znajdujące się bezpośrednio nad nim filtry z podajnikiem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca prowadzonych działań. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podali dwa prądy gaśnicze wody w natarciu do wnętrza palącego się betonowego silosu. Po sprawieniu podnośnika hydraulicznego strażacy przystąpili do podawania kolejnego prądu gaśniczego na palący się filtr. Po stłumieniu płomieni udostępnionym przez kierownictwo sprzętem mechanicznym opróżniono pomieszczenia, w których magazynowane były trociny. Tlący się materiał palny na bieżąco przelewano wodą. Po usunięciu tlących się trocin budynek i filtry zostały ponownie sprawdzone kamerą termowizyjną, której wskazanie potwierdziły likwidację zagrożenia. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsc stacjonowania. Działania straży pożarnej trwały 4 godziny i 24 minuty.


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B