iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

Informator rynku pracy
Z powiatu

Pożar w piwnicy

2020-12-01 08:12:00

Zdjęcie: dh Szymon Sikora
W niedzielne popołudnie doszło do pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym w Orli (gmina Koźmin Wielkopolski). Wydobywający się dym z piwnicy zauważyli policjanci, którzy w tym czasie wykonywali czynności służbowe. Funkcjonariusze powiadomili straż pożarną oraz przystąpili do ewakuacji mieszkańców.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie o godzinie 16:31. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się drewno opałowe składowane w piwnicy. Przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej jeden z lokatorów obiektu podjął próbę gaszenia pożaru składowanego drewna wodą, która okazała się nieskuteczna. Obecny na miejscu patrol Policji przeprowadził ewakuację czternastu osób. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego oraz linie gaśniczą dostali się do pomieszczenia kotłowni i przystąpili do podawania środka gaśniczego skutecznie ograniczając rozprzestrzenianie się pożaru. Po stłumieniu ognia nadpalony materiał opałowy został wyniesiony na zewnątrz budynku i dogaszony wodą. W trakcie usuwania nadpalonego drewna przystąpiono do oddymiania pomieszczeń poprzez zastosowanie wentylacji nadciśnieniowej. W tym samym czasie wyznaczona rota wyposażona w detektor wielogazowy dokonała pomiarów pod kątem stężeń gazów niebezpiecznych w atmosferze  w części mieszkalnej budynku. Urządzenie pomiarowe potwierdziło likwidacje zagrożenia wykazując zerowe wartości. Decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi lokatorzy powrócili do swoich mieszkań. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 23 minuty.Fotorelacja


Źródło: st. kpt. Tomasz Patryas
Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Motoinformator to nic innego jak dodatek motoryzacyjny gazet internetowych


Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową