iKrotoszyn.pl reklamy
Baszków

Pożar w piwnicy

2017-01-09 08:23:57
Zdjęcie: JRG PSP Krotoszyn, OSP Zduny
W minioną sobotę strażacy zmagali się z pożarem, który wybuchł w piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Baszków w gminie Zduny.

Do zdarzenia doszło o godz. 8.35. W akcji gaśniczej wzięły udział ciężki samochód gaśniczy z JRG PSP Krotoszyn oraz samochody gaśnicze z OSP Baszków i Bestwin oraz samochód ratownictwa technicznego z OSP Zduny. Mieszkańcy przed byciem strażaków opuścili budynek, a właściciel odłączył zasilanie energii elektrycznej.

- Strażacy zabezpieczyli teren działania i w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza z jednoczesnym wprowadzeniem linii gaśniczej w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia na sąsiednie pomieszczenia. Przy użyciu kamery termowizyjnej zlokalizowano źródło ognia. Nadpalone drewno zostało wyniesione na zewnątrz i dogaszone. Wentylatorem oddymiono i przewietrzono cały budynek. Urządzenia pomiarowe nie wykazały w budynku szkodliwych substancji – informuje bryg. Tomasz Niciejewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Działania trwały 4 godziny 16 minut.
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B