iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Pożar w kobylińskim klasztorze

Zdjęcie: OSP Zalesie Wielkie

Dziś, w godzinach porannych w Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie, doszło pożaru urządzenia elektrycznego znajdującego się w piwnicy klasztoru.

- Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 6:31. Na miejsce skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Kobylin, OSP Zalesie Wielkie, OSP Smolice, OSP Kuklinów, OSP Baszków - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że w budynku panuje zadymienie, osoby w nim przebywające samodzielnie opuściły strefę zagrożenia i nie uskarżały się na żadne dolegliwości.

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie ratownicy wyposażeni w sprzęt izolujący drogi oddechowe dotarli do pomieszczenia, w którym powstał  pożar. Przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego ugasili pożar, a nadpalony sprzęt wynieśli na zewnątrz. Pomieszczenia obiektu na bieżąco monitorowano urządzeniami pomiarowymi. Przy użyciu wentylatorów oddymiono i przewietrzono obiekt. Po zlikwidowaniu zagrożenia działania straży pożarnej zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania - podaje st. kpt. T. Patryas.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.