iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Pożar w budynku wielorodzinnym

Zdjęcie: OSP KSRG Zalesie Wielkie

W minioną sobotę w miejscowości Łagiewniki (gmina Kobylin) doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Dzięki przytomnej reakcji druha miejscowej OSP zamieszkującego budynek, pożar udało się opanować przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 20:38. Na miejsce skierowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz ochotnicze straże pożarne z Zalesia Wielkiego, Zalesia Małego i Łagiewnik.

- Po dojeździe na miejsce pożaru w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że palą się materiały składowane w pobliżu pieca centralnego ogrzewania na paliwo stałe stanowiące wyposażenie kotłowni. Lokatorzy zamieszkujący budynek opuścili obiekt samodzielnie i nie odnieśli żadnych obrażeń - relacjonuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

- Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań pracując w sprzęcie ochrony układu oddechowego, rozpoczęli usuwanie tlących się materiałów palnych na zewnątrz obiektu, które dogaszono jednym prądem wody. Po likwidacji zagrożenia pożarowego przystąpiono do oddymiania obiektu oraz wietrzenia mieszkań zlokalizowanych na poszczególnych kondygnacjach. W momencie osiągnięcia zerowych wartości stężenia gazów niebezpiecznych w atmosferze lokatorzy powrócili do swoich mieszkań. Z uwagi na brak zasilania w obiekcie wywołany zwarciem instalacji elektrycznej prewencyjnie sprawdzono pozostałe kotłownie zlokalizowane w kondygnacji piwnicznej, gdzie zweryfikowano temperaturę kotłów z nieaktywnymi  urządzeniami sterującymi. Na tym działania trwające łącznie 1 godzinę i 47 zakończono i jednostki ochrony przeciwpożarowej powróciły do miejsca stacjonowania - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.