iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Pożar stolarni na Parcelkach

Zdjęcie: Archiwum KP PSP Krotoszyn

[AKTUALIZACJA] Dziś, przed godz. 5.00, doszło do pożaru przy ul. Wojciechowskiego w Krotoszynie. O akcji strażaków informowaliśmy wcześniej na naszym fanpage'u.

- Dzisiaj o godzinie 4:47 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynków na ul. Wojciechowskiego - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

- Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania, kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pali się stolarnia i zagrożone są budynki mieszkalne. Mieszkańcy budynków opuścili samodzielnie obiekt nie doznali żadnego obrażeń - dodaje st. ktp. T. Patryas.

- Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych w obronie zagrożonego lokalu mieszkalnego oraz prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się obiekty. Przyjęty zamiar taktyczny doprowadził do ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru i część mieszkalna budynku została obroniona. W działaniach wykorzystano podnośnik hydrauliczny, z którego podawane były prądy gaśnicze wody. Na dalszym etapie działań strażacy usuwali materiał palny na zewnątrz i dogaszali go wodą. Ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie izolującym drogi oddechowe.

W działaniach pod dowództwem zastępcy komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie udział brało 12 zastępów straży pożarnej, w tym siedem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Benice, OSP Kuklinów, OSP Zduny, OSP Kobierno i OSP Lutogniew.

 Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.