iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Pożar przydomowego garażu

Zdjęcie: asp. Piotr Bielawski

W sobotę, przy ulicy Księżycowej w Krotoszynie doszło do pożaru przydomowego garażu. Ucierpiało mienie znacznej wartości, a ogień zagrażał części mieszkalnej obiektu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, a straty pożarowe udało się ograniczyć.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 14:57. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazdy z ochotniczych straży pożarnych w Krotoszynie, Zdunach i Chwaliszewie. W zdarzeniu uczestniczył również przedstawiciel Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie pełniąc nadzór na kierowaniem działaniami ratowniczymi na miejscu zdarzenia oraz funkcjonariusze policji.

- Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań podali sumarycznie cztery prądy gaśnicze dostosowując rodzaj środka gaśniczego do sytuacji pożarowej, celem minimalizacji strat materialnych. Z uwagi na dynamiczny rozwój pożaru, w pierwszej fazie akcji prowadzono równoczesne działania w natarciu oraz obronie, mając na celu zmniejszenie szybkości rozprzestrzeniania się pożaru i obronę zagrożonej części mieszkalnej. Po stłumieniu ognia zastosowano wentylację mechaniczną celem oddymienia obiektu i poprawy komfortu pracy ratowników realizujących czynności w strefie zagrożenia - relacjonuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, I zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Następnie strażacy dokonali częściowej rozbiórki części podsufitowej w garażu, dogaszając pojedyncze zarzewia ognia zlokalizowane za pomocą kamery termowizyjnej. Nadpalone mienie znajdujące się wewnątrz wyniesiono poza budynek i dogaszano wodą. W momencie zakończenia działań gaśniczych cały obiekt sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, potwierdzając likwidacje zagrożenia.

- Decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi prewencyjnie sprawiono podnośnik hydrauliczny, weryfikując stan więźby dachowej budynku jednorodzinnego pod kątem ukrytych zarzewi ognia, których nie stwierdzono. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej ogień nie rozprzestrzenił się na część mieszkalną obiektu. Na tym działania trwające łącznie 1 godzinę i 55 minut zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania - podaje mł. kpt. Mateusz Dymarski.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.