iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym

Zdjęcie: OSP Koźmin Wielkopolski, dh Szymon Sikora

W minioną sobotę, 28 października strażacy interweniowali przy ul. Polnej w Rozdrażewie. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 9:22 i dotyczyło pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym.

- Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się materiał składowany w pomieszczeniu, mieszkańcy podjęli nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.
- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego wprowadzili do wnętrza budynku jeden prąd gaśniczy w natarciu skutecznie gasząc pożar. Napalony materiał palny oraz wyposażenie kotłowni wynieśli na zewnątrz i dogaszali wodą. Budynek został przewietrzony i oddymiony mechanicznie. Strażacy na bieżąco monitorowali obiekt urządzeniami pomiarowymi, do czasu uzyskaniu wartości wskazujących na likwidację  zagrożenia - dodaje T. Patryas.
Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 14 minut. W interwencji udział brały trzy zastępy z JRG Krotoszyn oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Rozdrażew i OSP Koźmin Wlkp.




Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU



Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.