iKrotoszyn.pl reklamy
Straż pożarna

Pożar dachu w budynku mieszkalnym w Kobiernie

2022-06-30 11:07:00
Zdjęcie: PKR24.pl Sebastian Kalak

Nadal trwają działania w związku z pożarem, do którego doszło przed godz. 9:00 w budynku mieszkalnym przy ul. Krotoszyńskiej w Kobiernie.


- Zgłoszenie o tym pożarze otrzymaliśmy o godz. 8:41. Z informacji, które zawierało zgłoszenie wynikało, że pali się na poddaszu budynku jednorodzinnego, a płomienie wychodzą na zewnątrz dachu. W tej chwili na miejscu pracuje 8 zastępów  - 5 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i 3 zastępy z OSP z Roszek, Orpiszewa i Krotoszyna - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP.

 

W dalszym ciągu trwają działania na miejscu zdarzenia, pożar jest ugaszony, trwa rozbieranie elementów konstrukcyjnych dachu i dogaszanie wodą.

 

 

AKTUALIZACJA 01.07.2022

 

- W czwartek 30 czerwca 2022 roku doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Kobiernie (gmina Krotoszyn). Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej w tym grupa operacyjna pod dowództwem pełniącego obowiązki komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Marka Kalaka. Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 8 :41. Do zdarzenia skierowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz z jednostek OSP Roszki, OSP Orpiszew i OSP Krotoszyn. Po dotarciu na miejsce Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pożarem objęte są pomieszczenia na poddaszu budynku, a ogień przepala konstrukcje dachową. Na jednej połaci dachowej zamontowana jest instalacja fotowoltaiczna, która narażona jest na oddziaływanie pożaru. Mieszkańcy opuścili budynek samodzielnie i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów gaśniczych piany sprężonej do wnętrza budynku oraz prądów gaśniczych wody na zewnętrzne elementy dachu. Podjęte działania doprowadziły do ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru. W późniejszym etapie działań rozebrano częściowo poszycie dachu, w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia, które dogaszano wodą. Strażacy w bezpośredniej strefie zagrożenia pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego i na bieżąco monitorowali budynek urządzeniami pomiarowymi. Po całkowitym ugaszeniu pożaru miejscowi strażacy z jednostki OSP Kobierno pomogli w zabezpieczeniu uszkodzonego dachu plandeką. Działania gaśnicze straży pożarnej trwały 5 godzin i 9 minut - wyjaśnia st. kpt. Tomasz Patryas oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP.

 

 

 
- Fotorelacja -

Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B