iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Pożar budynku w Kobylinie

2022-06-27 12:06:00

W sobotę, 25 czerwca przy ulicy Strzeleckiej w Kobylinie doszło do pożaru nieużytkowanego od dłuższego czasu budynku. Gęsty czarny dym był widoczny z kilkunastu kilometrów. W chwili przybycia pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej pożar był w pełni rozwinięty.


Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 14.05. Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Kobylin, OSP Zalesie Wielkie i OSP Smolice.

- Działania straży pożarnej polegały na podaniu w pierwszej fazie działań dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek oraz dwóch prądów gaśniczych w obronie zagrożonych obiektów. Drewniana konstrukcja dachu pokryta papą, sprzyjała szybkiemu rozprzestrzenianiu się pożaru. Po przybyciu kolejnych zastępów w tym podnośnika hydraulicznego przegrupowano Siły i Środki i zwiększono intensywność podawania środka gaśniczego. Przyjęty zamiar taktyczny ograniczył rozprzestrzeniania się pożaru. W dalszej fazie działań strażacy przystąpili do usuwania niestabilnych elementów konstrukcyjnych i dogaszali ukryte zarzewia ognia. Obiekt sprawdzono pod kątem przebywania w nim osób poszkodowanych i na szczęści nikogo nie odnaleziono. Strażacy na bieżąco sprawdzali budynek kamerami termowizyjnymi. Po stwierdzeniu braku zagrożenia zastępy zakończyły działania i wróciły do miejsca stacjonowania - informuje st. kpt. Tomasz Patrysa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Działania straży pożarnej trwały 3 godziny i 58 minut.
Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B