iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Pożar budynku mieszkalnego. Jedna osoba trafiła do szpitala

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

Wczoraj po południu w budynku mieszkalnym w Perzycach w gminie Zduny, doszło do pożaru. Ogień pojawił się w pomieszczeniu, w którym składowany był materiał opałowy. Jedna osoba w wyniku tego zdarzenia doznała obrażeń i trafiła do szpitala.

- Zgłoszenie o pożarze do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 16:17. Dyżurny do zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, dwa zastępy z jednostki OSP Zduny oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Perzyce i OSP Konarzew. Do zdarzenia skierowany został również funkcjonariusz pełniący funkcję  oficera w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP - podaje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zastępów pożarniczych strażacy przystąpili do zabezpieczania miejsca zdarzenia, następnie kierujący działaniem ratowniczym skierował rotę do działań gaśniczych oraz polecił rocie medycznej udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

- Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przystąpili do podawania środka gaśniczego w natarciu na palący się obiekt,  pomieszczenia oddymiono przy pomocy wentylatora osiowego i podano drugi prąd wody na palący się materiał, co doprowadziło do szybkiej lokalizacji pożaru - wyjaśnia st. kpt. Tomasz Patryas.

Po stłumieniu ognia systematycznie usuwano na zewnątrz nadpalone materiały palne i dogaszano je wodą. W trakcie działań z kuchni wyniesiono butlę z gazem, którą monitorowano kamerą termowizyjna i schładzano wodą. Po usunięciu wszystkich materiałów na zewnątrz sprawdzono obiekt urządzeniami pomiarowymi. Kamera termowizyjna wskazała w stropie miejsca o podwyższonej temperaturze.

- KDR podjął decyzję o wycięciu desek stropowych i dogaszeniu zarzewi ognia. Obiekt ponownie sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły całkowitą likwidację zagrożenia. W trakcie działań gaśniczych na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przebadaniu osoby poszkodowanej podjął decyzję o przewiezieniu jej do szpitala - informuje oficer prasowy KP PSP w Krotoszynie.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.