iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Pożar budynku gospodarczego

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

W piątek, 1 grudnia, pięć wozów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Gałązki w gminie Koźmin Wielkopolski.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 19:17.

- Po przybyciu na miejsce zadysponowanych zastępów pożarniczych, kierujący działaniem ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pożarem objęty jest cały budynek gospodarczy wraz z wyposażeniem i garażowanymi pojazdami. Działania straży pożarnej polegało na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się wyposażenie oraz jeden prąd wody w obronie na przylegający drugi budynek gospodarczy - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

- Po stłumieniu pożaru spalone elementy zostały usunięte na zewnątrz w miejsce bezpieczne. Poszycie dachowe oraz pozostałe elementy ścian wykonane z płyty obornickiej zostały usunięte przy wykorzystaniu ładowarki teleskopowej udostępnionej przez właściciela. Po ugaszeniu pożaru ponownie sprawdzono pogorzelisko kamerą termowizyjną, ukryte zarzewia ognia przelano wodą - dodaje T. Patryas.

Działania straży pożarnej trwały 2 godziny i 13 minut. W działaniach udział brały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Koźmin Wielkopolski i OSP Borzęciczki.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.