iKrotoszyn.pl reklamy
Sulmierzyce

Powstaje bieżnia lekkoatletyczna i nie tylko...

2021-11-09 14:11:00
Zdjęcie: Facebook
Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc podpisał umowę przyznającą dotację celową z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w wysokości 160 tys. zł z przeznaczeniem na realizację zadania pn. „Budowa bieżni lekkoatletycznej czterotorowej wraz z bieżnią sprinterską oraz infrastrukturą lekkoatletyczną”.

Na realizację inwestycji miasto przeznaczyło również środki w wysokości 500 tys. zł z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych przeciwdziałania Covid-19.

 

W ramach prowadzonej inwestycji wybudowana zostanie bieżnia lekkoatletyczna o długości 300 m z czterema torami okrężnymi wokół istniejącego boiska sportowego „Orlik” oraz sprinterska o długości 120 m. Ponadto planuje się wykonanie zakola zachodniego z nawierzchnią z trawy naturalnej, w którym zostanie umieszczona skocznia do skoku wzwyż na nawierzchni z poliuretanu. W zakolu wschodnim umieszczone zostaną skocznia do skoku w dal i trójskoku z rozbiegiem jednokierunkowym z nawierzchni poliuretanowej oraz rzutnia do pchnięcia kulą z nawierzchnią z trawy naturalnej.
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B