Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm



Reklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Z powiatu

Posypały się mandaty. Wczoraj, na naszych drogach, ukarano 70 kierowców! Dziś kolejna akcja

2019-09-12 07:09:00

Wczoraj informowaliśmy na naszych łamach, że kierowcy poruszający się drogami powiatu krotoszyńskiego, mieli okazję spotkać patrole ruchu drogowego działające w ramach grupy „Speed”. Wspólnie z policją podsumowujemy te działania. A przy okazji dziś kolejna akcja na naszych drogach!

- Wspólna akcja policjantów z kilku jednostek na terenie naszego powiatu wywołała lekkie poruszenie wśród kierowców. Działania te będą cyklicznie kontynuowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu oraz eliminowanie z dróg kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących przepisów - informują krotoszyńscy policjanci.

Grupa "Speed" została powołana, żeby dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policjanci dysponującymi nowoczesnymi radiowozami, studzą zapędy niektórych  kierowców, którzy nie stosują się obowiązujących przepisów. W działaniach przeprowadzonych w środę, udział wzięło ośmiu policjantów ruchu drogowego z kilku komend. Łącznie na drogi powiatu wyjechały dwa oznakowane samochody oraz dwa nieoznakowane, super szybkie radiowozy. Policjanci pełnili służbę w różnych zakątkach powiatu. Można ich było spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na bocznych drogach.

Mundurowi ukarali 70 kierujących mandatami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Podczas działań, jeden kierujący stracił prawo jazdy, gdyż miał zawrotną prędkość w obszarze zabudowanym w gminie Kobylin - ponad 134 km/h.

 

Dziś, 12 września, policjanci ruchu drogowego przeprowadzają kolejne ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści. Tylko w pierwszych ośmiu miesiącach na wielkopolskich drogach zginęło 40 osób. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policja apeluje o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

Pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Niestosowanie się do tego przepisu jest wykroczeniem, za które pieszy może być ukarany mandatem karnym.

 

 




Źródło: KPP Krotoszyn


TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe




iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl