iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Posypały się mandaty

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Nadmierna prędkość i brawura to zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - Mimo wielu kampanii i informowania o wysokości mandatów za przekroczenie prędkości, nadal zdarzają się kierowcy, którzy na terenie powiatu krotoszyńskiego przekraczają dozwoloną prędkość - informują mundurowi.

 

19 maja policjanci z krotoszyńskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. - 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego jechał z prędkością o 60 km/h większą niż dozwolona. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, na kierującego został nałożony mandat karny w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 13 punktów karnych. Dodatkowo, z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym mężczyźnie zatrzymano uprawnienie do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy - podaje policja.

Z kolei 21 maja, zatrzymano dwóch kierowców, którzy nie dostosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. - Pierwszy to 34-letni mężczyzna, który kierował fordem z prędkością 109 km/h. Ograniczenie prędkości na danym odcinku drogi wynosi 50 km/h. Na kierowcę został nałożony również mandat karny w wysokości 1 500 zł, a jego konto zasiliło 13 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy na trzy miesiąceprzekazują mundurowi.

Drugi to 26-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, który kierował pojazdem marki Volkswagen z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ponownie, w krótkim odstępie czasu dopuścił się wykroczenia związanego z przekroczeniem prędkości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi drogowej recydywy, 26-latek został ukarany mandatem w wysokości 3 000 złotych, a na jego konto zostało dopisanych 13 punktów karnych. Dodatkowo mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Kolejnego dnia policjanci z krotoszyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna przekroczył prędkość o 57 km/h w obszarze zabudowanym. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, na kierującego został nałożony mandat karny w wysokości 1 500 złotych, a jego konto zasiliło 13 punktów karnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące.

- Drodzy kierowcy pamiętajcie, że to od Waszego zachowania, koncentracji i przestrzegania przepisów zależy bezpieczeństwo nas samych i innych użytkowników dróg. Zbyt szybko jazda może doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Ograniczenie prędkości jest po to, by na danym terenie, lokalni mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Mniejsza prędkość kierującego, to krótsza droga hamowania. Łamiąc obowiązujące przepisy narażamy siebie i innych - apeluje krotoszyńska policja.

Źródło: KPP Krotoszyn
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.