iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Porządki na cmentarzu

Zdjęcie: Sylwia Witkowska

Kadra wychowawcza Hufca Pracy w Krotoszynie oraz aktywni uczestnicy hufca z Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie wspólnie udali się na krotoszyński cmentarz, by uporządkować groby i oddać cześć poległym żołnierzom oraz oficerom pomordowanym w 1940 r. przez NKWD oraz zapalić znicze pod Krzyżem Katyńskim.

 

Miejscem uporządkowanym przez młodzież był też grób ks. dziekana Teodora Nikodema Kaczmarka, który zginął zamęczony w więzieniu w Sztumie jako jedna z ofiar komunistycznego systemu. Tutaj również młodzież zapaliła symboliczny znicz aby móc uczcić pamięć zmarłego.

- Prace porządkowe nie stanowiły dla młodzieży żadnego problemu, bardzo chętnie grabili liście, zbierali śmieci, zamiatali oraz z uwagą wysłuchali pogadanki wychowawcy o historycznym znaczeniu i symbolice miejsc przy których złożone zostały znicze - mówi Sylwia Witkowska, wychowawca w Hufcu Pracy w Krotoszynie.

- Cieszę się, że mogłam dziś tutaj być i oddać hołd zmarłym, dzięki którym możemy teraz żyć w wolnym kraju - dodaje Ada, uczestniczka hufca.

Jak co roku przy okazji tego przedsięwzięcia dopisała pogoda.

 Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.