iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Popularyzowali działania na rzecz środowiska naturalnego

Zdjęcie: Sławomir Skalski, Paula Szymkowiak, Mariusz Woźny

Na Strzelnicy Myśliwskiej w Krotoszynie odbyła się szósta edycja programu pn. „Chronimy Zwierzynę Drobną”. Wzięło w niej udział jak zwykle udział Nadleśnictwo Krotoszyn i 10 kół łowieckich gospodarujących na obwodach łowieckich powiatu krotoszyńskiego, jarocińskiego oraz gminy Odolanów. Patronat honorowy objął starosta krotoszyński.

Celem programu jest popularyzacja działań na rzecz środowiska naturalnego, zachowania fauny oraz przeciwdziałanie masowemu usuwaniu zadrzewień i zakrzewień śródpolnych.

W tym dniu nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastyczno-fotograficznego pn. „Chronimy Zwierzynę Drobną”. Wcześniej komisja konkursowa złożona z przedstawicieli kół łowieckich, przedstawicieli gmin i powiatu, przedstawiciela Nadleśnictwa Krotoszyn oraz Łowczego Okręgowego z Kalisza dokonała oceny tych prac i rozstrzygnięcia konkursu. Spośród 300 różnorodnych prac wykonanych przez dzieci i młodzież wyróżniono 24 z nich, przy czym jedna zasłużyła na nagrodę specjalną.

Wszystkie dzieci, które wykonały pracę zostały zaproszone na uroczyste obchody wydarzenia i miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji m.in. edukacji prowadzonej przez: leśników z Nadleśnictwa Krotoszyn, pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa tut. starostwa, studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – Przyjaciół Nietoperzy.

Ponadto dzieci skorzystały z obejrzenia wystawy prac konkursowych, pieczenia kiełbasek na ognisku, strzelania z pistoletu painbalowego, szukania zrzutów, czy pokazu psów myśliwskich. Dzieci, których prace nie zostały wyróżnione otrzymały upominki.

Nieodłączną częścią programu jest zakup zwierzyny drobnej – 80 sztuk kuropatw w roku 2023 dla pięciu kół łowieckich został ufundowany przez włodarzy gmin powiatu krotoszyńskiego i starostę krotoszyńskiego.

Pierwsze ptaki już zostały wypuszczone tej wiosny na terenie powiatu krotoszyńskiego w Sulmierzycach dnia 24 marca 2023 roku przez członków Koła Łowieckiego „Ponowa”, Burmistrza Sulmierzyc, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach oraz przedstawicieli WOŚ,RiL.

Źródło: WOŚ, RiL Danuta Kułaga
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.