iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Ponad sześć godzin walki z ogniem

Zdjęcie: OSP KSRG Baszków

W miniony piątek przed północą w miejscowości Bestwin (gmina Zduny) doszło do pożaru stogu słomy. Kilkaset balotów strawił ogień, którego udało się ugasić dopiero nad ranem.

- Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował jeden ciężki  zastęp  z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazdy gaśnicze z jednostek OSP Zduny, OSP Baszków i  OSP Bestwin - informuje st. asp. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań podali prądy gaśnicze wody w natarciu na palące się baloty. - Z uwagi na bardzo dużą intensywność spalania słomy i towarzyszące pożarowi promieniowanie cieplne decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi ograniczono działania gaśnicze, dostosowując zamiar taktyczny do sytuacji pożarowej. W momencie uzyskania możliwości podania skutecznych prądów wody  i wprowadzenia na teren akcji sprzętu mechanicznego rozpoczęto warstwowe rozgarnianie słomy ładowarką teleskopową, celem jej dogaszenia. Dbając o ciągłość podawania środka gaśniczego zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu o pobliską sieć hydrantową - dodaje M. Dymarski.

Po długotrwałej akcji gaśniczej trwającej ponad sześć godzin pożar został ugaszony. Wykorzystane w działaniach urządzenia pomiarowe potwierdziły całkowitą likwidację zagrożenia. W zdarzeniu udział brało łącznie pięć zastępów straży pożarnej i 20 ratowników.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.