iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI
Reklama - Pielęgnacja - Renowacja - Farbowanie | Laguna Shoes

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Z powiatu

Ponad 6 mln zł na Kaflarnię w Zdunach

2020-01-28 10:15:28

Zdjęcie: zduny.pl
6 301 379,62 zł otrzyma gmina Zduny na rewitalizację tamtejszej Kaflarni. To 85% wartości projektu opracowanego przez samorząd jeszcze w 2016 r. Aneks do umowy, w której pierwotnie dotacja wynosiła 56% wartości projektu podpisał burmistrz Zdun.

Wniosek jest jednym z niewielu, które uzyskały akceptację. Po remontach i przebudowach w obiekcie będzie funkcjonowało kino, sala koncertowa. Do Kaflarni powróci po wielu latach chór Harmonia. Swoje siedziby znajdą tam także inne organizacje i stowarzyszenia. Z pomieszczeń wystawienniczo-warsztatowych korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy, a także goście. Jednak największe znaczenie obiekt będzie miał dla położonych nieopodal szkoły i przedszkola. Dzieci będą mogły skorzystać z rozszerzonej oferty kulturalnej oferowanej przez ZOK, także z seansów w kinie.

To tylko niektóre z wielu funkcji, które będzie pełnił wyremontowany obiekt. Do tego, żeby ograniczyć koszty utrzymania, Kaflarnią zarządzać będzie Zdunowski Ośrodek Kultury, który przeniesie się do byłych pomieszczeń biurowych zakładu.

W przetargu, w którym wystartowało kilka firm wygrał podmiot ze Zdun, firma Ludzis. Pieniądze z dotacji europejskiej zostaną więc w Zdunach.

 

Przypomnijmy. Kaflarnia Zduny to do niedawna najstarszy tego typu zakład w Europie. Powstał w połowie XIX w. przy ul. Łacnowej, wybudowany przez niemieckich mieszkańców miasta, rodzinę Reimannów. Po wojnie manufakturę upaństwowiono. Zakład wyrabiał głównie kafle piecowe. Po upadku przedsiębiorstwa Cerabud, w pierwszej dekadzie XXI w. Kaflarnię kupił prawnik z Wrocławia, w którego rękach pozostawała do teraz. Do 2015 r. zakład prowadził czynną działalność gospodarczą. Jednak w maju 2015 r. doszło do pożaru, po którym Kaflarnię zamknięto. Opuszczony obiekt ulegał od tej pory dewastacji.

Po podpisaniu aneksu na Kaflarnię suma środków europejskich, które udało się pozyskać w perspektywie 2014+ wynosi 21 271 906,22 zł.

 

 
Źródło: zduny.pl


Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecieAutopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl