iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Ponad 3,5 mln zł dla krotoszyńskiego SOR-u

3 522 000 zł trafi do krotoszyńskiego szpitala. Taką informację podaje minister zdrowia Katarzyna Sójka. Pieniądze będą przeznaczone na poprawę funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Do 1,5 mld zł zostaną zwiększone środki finansowe przeznaczone na wsparcie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, w ramach Funduszu Medycznego.

- Te środki finansowe to konkretne wsparcie na modernizację, przebudowę i doposażenie SOR oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR - mówi minister zdrowia K. Sójka. - Dzięki tym inwestycjom pacjenci już wkrótce odczują znaczną poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu. Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę - często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie.

Konkurs został ogłoszony 27 stycznia 2023 r. z Funduszu Medycznego na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych. Maksymalna wartość dofinansowania jednego wniosku to 15 mln zł, a minimalna – 2 mln zł. Do konkursu przystąpiło 207 wnioskodawców, z czego wybrano 152 projekty. Termin realizacji inwestycji to koniec 2025 roku.

Źródło: gov.pl
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.