iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Ponad 1,5 mln zł z 1 procenta wpłynęło do organizacji pożytku publicznego od mieszkańców powiatu krotoszyńskiego

Ponad 1 mld zł trafił w tym roku do organizacji pożytku publicznego (OPP) z całego kraju, w ramach 1% podatku przekazanego przez podatników w rozliczeniu PIT. To o 141,6 mln zł więcej, niż rok temu. Prawie 10% wpłat pochodzi od podatników z Wielkopolski, którzy przekazali na rzecz OPP 104,3 mln zł.

Wielkopolskie – zaraz po mazowieckim i śląskim - to jedno z najbardziej hojnych województw pod względem 1% podatku. Aż 1/10 wszystkich wpłat pochodziła od mieszkańców naszego regionu. Średnia kwota podatku przekazywana przez Wielkopolan to 68 zł.

Z roku na rok przybywa Wielkopolan, którzy decydują się na przekazanie 1% swojego podatku na rzecz OPP. W tym roku to w sumie 1 mln 540 tys. podatników, czyli o 62 tys. więcej niż podczas ubiegłorocznej akcji rozliczeń PIT.

- W całej Polsce przekazano w tym roku w ramach 1% podatku rekordową kwotę 1 mld 114 mln zł - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. - Z tego aż 104,3 mln zł trafiło do organizacji pożytku publicznego od podatników z Wielkopolski. To o ponad 10 mln zł więcej niż w roku ubiegłym.

 

Mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego przekazali w tym roku na rzecz OPP 1 585 028,20 zł.

 

Możliwość przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego istnieje od 2003 roku i cieszy się nieustannie rosnącą popularnością. W Wielkopolsce, na przestrzeni ostatnich 10 lat, roczna kwota przekazywana w ten sposób na OPP wzrosła o 260% (w ostatnim rozliczeniu PIT przekazaliśmy o 64,18 mln zł więcej niż w rozliczeniu za rok 2011). Przez 19 lat w ramach 1% Wielkopolanie przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 872 mln zł.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.