Kredyt gotówkowy Letnia gotówka BEZ PROWIZJI

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
SOLARMAT TOMNICE

Na sygnale


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Ważne sprawy

Pomóżmy Marcie wygrać nierówną walkę z rakiem!

2021-04-23 09:49:29

Trwa akcja zbiórki pieniędzy na leczenie 34-letniej Marty z Borku Wlkp. - matki samotnie wychowującej siedmioletniego synka - która od kilku miesięcy walczy z chłoniakiem złośliwym.

- Zaczęło się od zwykłej infekcji i kaszlu. Jeden antybiotyk przyjęty. Drugi. Trzeci i żadnych pozytywnych rezultatów. Później diagnostyka została rozszerzona przez pulmonologa, a więc zdjęcie płuc i okazało się, że są nieczyste. Córka trafiła do szpitala, gdzie przeprowadzono badanie tomografem. Ten wykazał guz śródpiersia - wspomina Leokadia Szymańska, mama Marty.

Niestety, chemioterapia i dotychczasowe leczenie, któremu poddawana była Marta, nie przyniosły spodziewanych rezultatów.

- Dzięki pierwszym dwóm chemiom guz się dużo zmniejszył a Marta w miarę dobrze się czuła. Niestety po drugim etapie chemii, guz stał się chemiooporny. Teraz zaczęła trzeci etap, ale nie jest on jeszcze zakończony, za nią dopiero pierwszy cykl. Co będzie dalej, pokażą  następne wyniki, po zakończeniu trzeciego etapu chemioterapii. Teraz jej organizm musi nabrać sił, by móc przyjąć następny cykle chemii - wskazuje Leokadia Szymańska.

Jedyną szansą na powrót do zdrowia i normalnego życia, u boku ukochanego synka, jest terapia Car-T Cell. Ta niestety nie jest refundowana a koszt jej przeprowadzenia to bajońska suma - 1,5 miliona złotych - na zebranie których, pozostało jeszcze zaledwie kilkanaście dni.

- Terapia polega na tym, że od Marty pobierane będą limfocyty, które później zostaną wysłane do Stanów Zjednoczonych. Tam wyprodukowane z nich zostaną nowe komórki, które później w Polsce, w klinice zostaną podane Marcie. Nie można jednak tego procesu zacząć wcześniej niż w momencie, kiedy będzie cała kwota, bo nie jest on refundowany przez NFZ - tłumaczy mama 34-latki.

Póki co na „zielonym pasku“ zbiórki widnieje suma nieco ponad 700 tys. zł.

 

 
 
 

- Zaangażowanie rodziny, przyjaciół, znajomych, a także zupełnie obcych nam ludzi w zbiórkę pieniędzy na leczenie Marty jest przeogromne i nikt nie spodziewał się takiego odzewu. Każdy dokłada do tego swoje serce, za co wszystkim bardzo chcielibyśmy podziękować i jesteśmy wdzięczni za każde okazane wsparcie - nie kryje wzruszenia mama Marty.

Wierzy też, że uda uzbierać się potrzebne półtora miliona złotych. 

- Gdyby było inaczej, to pewnie nie było by w nas tyle optymizmu, którego potrzeba choćby dla tego naszego malca, który przecież potrzebuje obecności mamy i jej opieki. W tych ciężkich chwilach są dla siebie najlepszym oparciem, a syn jest dla Marty największą motywacją do walki z nowotworem. Marta właśnie wróciła do domu po kolejnym cyklu chemii. Przeszczęśliwy z jej powrotu jest oczywiście synek, który niewidział mamy niemal 4 tygodnie, więc radość była ogromna, że Marta choć na parę dni wróciła do domu - mówi Leokadia Szymańska. 

(alf)
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl