iKrotoszyn.pl reklamy
Polska - Україна

Pomoc dla Ukrainy w powiecie krotoszyńskim. Co, gdzie, kiedy? Sprawdź!

2022-03-02 08:03:00

W powiecie krotoszyńskim trwają akcje mające na celu udzielenie pomocy uchodźcom z objętej wojną Ukrainy. Postaraliśmy się zebrać informacje ważne zarówno dla mieszkańców powiatu, jak i osób przybywających zza wschodniej granicy. Nie ma oczywiście możliwości przedstawić ich wszystkich, bowiem gdy jedna akcje się kończą, to rozpoczynają się drugie. Dlatego prosimy naszych Czytelników - aktualizujcie nasze informacje, wklejajcie w komentarzach pod tym artykułem na naszym fanpegae'u wszelkie informacje z powiatu, które mogą pomóc Ukraińcom (akcje, zbiórki, bezpłatne porady, itp.)!


Wiele informacji dotyczących możliwości pomocy przybywającym z Ukrainy znajduje się na stronach gmin, powiatu oraz placówek oświatowych.


 


 

 
 

 
  • Osoby, które zaangażowały się w pomoc uchodźcom z Ukrainy polegającą na przywozie ich na teren województwa wielkopolskiego, a nie mogą zapewnić im noclegu, proszone są o kontakt z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu tel. 61 854 99 00 w celu ustalenia miejsca, w którym uchodźcy zostaną tymczasowo zakwaterowani.

Można kontaktować się również z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krotoszynie tel. 728 371 403.

Gminy Powiatu Krotoszyńskiego organizują zbiórkę pomocy dla uchodźców z Ukrainy:

Gmina Krotoszyn

- w budynku Dziennego Domu "Senior+" przy ul. Kobierskiej 7,

w poniedziałki w godzinach od 8:00 do 18:00, oraz od wtorku do piątku od 8:00 do 15:00.

Gmina Koźmin Wlkp.

- Remiza OSP w Koźminie Wlkp., ul. Floriańska 23, od 8.00 do 19.00, Klub Seniora w Koźminie Wlkp., ul. Stęszewskiego 2 od godz. 8.00 16.00

Gmina Kobylin

– Gminny Ośrodek Kultury w Kobylinie, ul. Strzelecka 10, tel. 508-106-928,

Miasto Sulmierzyce

– Sulmierzycki Dom Kultury w Sulmierzycach, ul. Strzelecka 10, Szkoła Podstawowa w Sulmierzycach oraz Urząd Miejski w Sulmierzycach.

Szczegóły zbiórek dostępne są na stronach internetowych właściwych urzędów.


 

  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie oferuje uchodźcom z Ukrainy pomoc w znalezieniu miejsca tymczasowego zamieszkania, wsparcie rzeczowe, psychologiczne, terapeutyczne, prawne. Jeśli potrzebujesz informacji, pomocy zadzwoń lub przyjdź.

Telefon: 575 010 787,
ul. Floriańska 10, 63-700 Krotoszyn

 

Повітовий центр допомоги сім’ям у Кротошині пропонує допомогу біженцям з України у пошуку місця тимчасового проживання, а також матеріальну, психологічну, терапевтичну та юридичну підтримку. Якщо вам потрібна інформація чи допомога, телефонуйте або приходьте. Телефон: 575 010 787, вул. Флоріанська 10 63-700 Кротошин

Окружной центр помощи семье в Кротошине предлагает помощь беженцам из Украины в поиске места временного проживания, а также материальную, психологическую, терапевтическую и юридическую поддержку. Если вам нужна информация или помощь, звоните или приезжайте. Телефон: 575 010 787, ул. Floriańska 10 63-700 Кротошин.


 

  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie wraz z osobami zaangażowanymi w pomoc mieszkańcom Ukrainy tworzą powiatową bazę danych osób gotowych przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Prosimy o podawanie swoich danych, telefonu kontaktowego, adresu zamieszkania, ilości osób jakie jesteście Państwo w stanie przyjąć. Baza danych pozwoli nam wszystkim na szybszą i skuteczniejszą pomoc. Osoby, które przywożą Ukraińców z granicy, i nie mają ich gdzie umieścić, prosimy o kontakt.

Baza danych będzie wykorzystywana do prowadzenia długofalowego wsparcia dla osób przybywających z Ukrainy i Polaków, którzy ich przyjmują.

Informację pod numerem: 574 849 280, 575 280 210

Zgłoszenia na maila: pcpr.pomoc.ukraina@gmail.com


 

  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie współpracując z Galerią Krotoszyńską ogłasza zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy:

karimaty, materace, kołdry, śpiwory, poduszki, pościel, ręczniki, żywność długoterminowa, woda w butelkach (zgrzewki), środki czystości np. płyn do płukania, proszki do prania itp., środki higieniczne (np. szczoteczki do zębów, pasty, mydła, szampony, pieluchy dla dzieci, pieluchomajtki dla dorosłych, podpaski, podkłady jednorazowe higieniczne, papier toaletowy, papier jednorazowy itp.) materiały opatrunkowe oraz leki (np. leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych, bandaże, woda utleniona w mniejszych i większych pojemnikach, gazy jałowe, preparaty na oparzenia oraz na odparzenia itp.), kolorowanki, kredki i zabawki dla dzieci

1-4 marca 2022 r.:

w godzinach 7:00 – 15:00

po godzinie 15:00 do 21:00 rzeczy można dostarczać do Galerii Krotoszyńskiej

miejsce zbiórki:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Floriańska 10, 63-700 Krotoszyn, piętro II ( dostępna jest winda)

Galeria Krotoszyńska – Biura Dyrekcji oraz Biura Ochrony, parter przy toaletach


 

  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krotoszynie informuje, iż w związku z sytuacją na Ukrainie dzieci/uczniowie pochodzenia ukraińskiego uczęszczający do szkół/placówek na terenie powiatu krotoszyńskiego mogą w razie zaistnienia takiej potrzeby skorzystać ze wsparcia udzielonego przez specjalistów poradni.

Koordynatorem działań w tym zakresie jest p. Joanna Sójka.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krotoszynie
ul. Floriańska 10
63-700 Krotoszyn
tel. 62 725 24 33


 

  • W związku z obecną sytuacją, infolinia Wydziału Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu jest dostępna wyłącznie w sprawach dotyczących obywateli Ukrainy.

Konsultanci udzielają informacji na temat pomocy dla obywateli Ukrainy po przekroczeniu polskiej granicy oraz dalszego pobytu w kraju.

infolinia: 61 850 87 77
poniedziałek – piątek 8.00 – 20.00

W pozostałych sprawach kontakt mailowy: cudzoziemcy@poznan.uw.gov.pl


 

  • 6 marca (niedziela) w godzinach od 10:00 do 16:00 na krotoszyńskim Rynku odbędzie się zbiórka darów dla objętej wojną Ukrainy, a konkretnie miasta Winnica - zbombardowanego w pierwszy dzień nalotu rakietowego baz wojskowych Ukrainy. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Magnum i SGS Krotoszyn. Nasze namioty będą rozstawione przy wejściu do Ratusza.

Bardzo pożądane są towary takie jak: środki pierwszej pomocy medycznej, bandaże, plastry, staza, preparaty odkażające, środki przeciwbólowe i inne. Wszystko dla małych dzieci: pieluchy, żywność dla niemowląt, soki, witaminy z datą ważności minimum 30 dni, środki higieny osobistej, szczoteczki, zabawki, maskotki, odzież dla dzieci, młodzieży i dorosłych, plecaki, śpiwory, kołdry i pościele, latarki, baterie, wkłady z gazem ( kartusze), plecaki, krótkofalówki, świeczki, żywność sucha, konserwy itp. Zachęcamy również do oddawania niepotrzebnego sprzętu jak małe turystyczne kuchenki gazowe, lub nawet agregaty prądotwórcze oraz wszelkie inne materiały, które nie były wyżej wymienione a mogą przydać się w tych trudnych czasach. W imieniu narodu Ukraińskiego dziękujemy!


 

  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krotoszynie rozpoczyna wydawanie zebranych darów dla uchodźców z Ukrainy. Zebrane rzeczy będą wydawane osobom pochodzenia ukraińskiego według potrzeb i w miarę posiadania.

Dzienny Dom „Senior+”, przy ul. Kobierskiej 7 w Krotoszynie. Punkt czynny w poniedziałki od godz. 8:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku od godz. 8:00 do 15:00.


 

 

 

Przeczytaj także:

 

Strażacy organizują zbiórkę darów dla obywateli Ukrainy!

 

 

 
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
SŁOWIK - SPRZEDAŻ CHOINEK KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.