iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Ważne sprawy

Pomagamy Maciusiowi znów stanąć na nóżkach!

2019-04-08 09:04:00

Pięcioletni Maciuś, mimo swojego młodego wieku przeszedł już bardzo wiele. Nowotwór, operacja, chemioterapia, radioterapia, a potem wypadek samochodowy. Przeżył, ale stracił nóżkę...

Oto historia walki o życie malutkiego Maciusia ze Smolic, którą przedstawiają nam jego rodzice.
 
 
Maciuś zachorował, gdy miał roczek. Pierwsze lata jego życia to oddziały onkologii, izolatki i ból czasem nie do wytrzymania. Mimo tego wszystkiego był dzielny, czasem chyba dzielniejszy, niż my sami. Przeszedł kilka cykli bardzo silnej chemioterapii, operację usunięcia guza, radioterapię, stracił wszystkie włoski. Bał się, kiedy przychodził czas rozłąki z domem i rodzeństwem. Nie chciał szpitali. Które dziecko by chciało?  
 
Leczenie trwało długie miesiące. Na szczęście – wreszcie otrzymaliśmy informację, której tak bardzo pragnęliśmy. U Maciusia doszło do remisji! Nowotwór wycofał się, odpuścił! Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, patrząc na wyniki! Wreszcie płakaliśmy z radości. Wreszcie mogliśmy zabrać nasze dziecko z oddziału onkologii. Maciuś zaczął wracać do normalności, zapominać o bólu i szpitalu. I tak miało już pozostać. Niestety – niedługo później doszło do wypadku.
 
Los po raz drugi bardzo okrutnie "obszedł się" z naszym synkiem. Maciuś wpadł pod koła samochodu ciężarowego, a my zamarliśmy ze strachu, myśląc o najgorszym. Ciężko było uwierzyć, że znów nieszczęście dotyka właśnie jego – naszego bezbronnego synka. Kiedy zabierał go śmigłowiec, nie wiedzieliśmy, czy nie widzimy go po raz ostatni. W szpitalu lekarze uratowali jego życie. Niestety trzeba było amputować prawą nóżkę. Znów był szpital i cierpienie, a pośród tego wszystkiego Maciuś. Kiedy się obudził, nie potrafił zrozumieć, dlaczego znów jest w szpitalu i dlaczego nie ma nóżki. Nam samym trudno było uwierzyć w taką liczbę nieszczęść.
 
 

Od dnia wypadku Maciuś porusza się na wózku inwalidzkim. Koszty leczenia i rehabilitacji niestety przekraczają możliwości finansowe rodziców zwłaszcza, że trzeba będzie kupić nie jedną, a kilka protez, ponieważ chłopiec cały czas rośnie. 

Wspólnie możemy sprawić, że Maciuś znów stanie na własnych nóżkach!

 

 

 
Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Pralnia Laguna Krotoszyn

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl