iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Ważne sprawy

Pomagamy Frankowi w walce z autyzmem

2021-01-20 13:01:00

Obecnie w Polsce u jednego dziecka na sto, diagnozuje się spektrum autyzmu. Zaburzenie to objawia się m.in. trudnością w sposobie komunikacji z otoczeniem oraz zakłóceniami w wyrażeniu emocji. Autyzm jednak także dotyka wiele innych obszarów funkcjonowania człowieka.

Autyzmu nie można wyleczyć. Towarzyszy on osobie przez całe życie. Jednak dzięki terapii można zminimalizować wpływ zaburzeń na funkcjonowanie człowieka w przyszłości. Nie bez znaczenia w tym przypadku jest szybka diagnoza. Jej wczesne i trafne postawienie pozwala na szybsze rozpoczęcie terapii i lepsze efekty. Warto jednak wiedzieć, że proces diagnostyczny jest złożony i wymaga testów psychologicznych, badania słuchu i wzroku, konieczne jest wykonanie morfologii krwi oraz badań neurologicznych. W postawieniu diagnozy biorą więc udział specjaliści z psychologii klinicznej, psychiatrii, medycyny i pedagogiki specjalnej. Ważna jest też obserwacja zachowań dziecka przez rodziców.

Warto też dodać, że zbliża się kwiecień, Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, a 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z kolei kolor niebieski - uznawany za najgłębszy z kolorów - kojarzony jest właśnie z tym zaburzeniem.

 

Dzieckiem autystycznym jest Franek, którego mama pochodzi z Krotoszyna. Właśnie ukończył trzy latka. W listopadzie 2020 roku rodzice chłopca odebrali z poradni psychologiczno-pedagogicznej orzeczenie o kształceniu specjalnym ze względu na rozpoznanie spektrum autyzmu. Obecnie Franek chodzi do przedszkola integracyjnego do grupy specjalnej dla dzieci autystycznych, gdzie ma dodatkowe zajęcia m.in. z logopedą czy psychologiem. Oprócz tego raz w tygodniu uczęszcza na hipoterapię, a dwa razy w tygodniu do domu przychodzi terapeutka logopedyczna. To wszystko jednak wymaga wielu poświęceń i środków finansowych. 

Mama Franka przebywa z nim cały czas, zrezygnowała z pracy, by opiekować się synkiem. Ojciec chłopca z kolei pracuje na wyjeździe. Wspólnym marzeniem rodziców jest, aby w przyszłości ich synek stał się całkowicie samodzielny i niezależny od nich. Aby to się mogło stać, potrzebne jest regularne leczenie, ciągła terapia i rehabilitacja.

Więcej o historii Franka przeczytacie na stronie Fundacji JiM, której jest podopiecznym.

 

A jeśli nasi Czytelnicy zechcą wspomóc Franka i jego rodziców, to poniżej podajemy informacje potrzebne do przekazania 1% przy rocznym rozliczeniu z fiskusem lub do przekazania darowizny.

 

Przekaż 1%

Wpisz w PIT KRS FUNDACJI JiM0000127075

W rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY wpisz

#4252 Franciszek Hereć

 

Przekaż darowiznę

Wpłać darowiznę na konto

23 1030 1508 0000 0008 1718 0035

Z dopiskiem #4252 Franciszek HerećFotorelacja


Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

KUP BILET - Kabaret Paranienormalni - Bez znieczulenia
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
Na sygnale


Dni Karpia 2021