iKrotoszyn.pl reklamy
Biegi

Półmaraton Dwóch Mostów z udziałem zawodników KS Krotosz

W niedzielę, 10 września w Płocku, odbył się 12. Półmaraton Dwóch Mostów. W imprezie wzięło udział blisko 800 biegaczy, a wśród nich krotoszynianie.

W tym roku zawodnicy dwukrotnie pokonali pętlę prowadzącą przez dwie płockie przeprawy mostowe nad Wisłą. Start usytuowany był na Moście Legionów Piłsudskiego, co było niewątpliwą atrakcją. Według opinii organizatora biegu o godz. 8.30, z powodu startu kilkuset osób, most wyraźnie zaczął drgać. Trasa półmaratonu obfitowała w bardzo liczne i strome podbiegi, które szczególnie dały się we znaki w okolicach płockiego zoo. Dodatkowym utrudnieniem dla startujących była bardzo wysoka temperatura, sięgająca 30 stopni. Meta biegu znajdowała się na urokliwym płockim Starym Rynku.

Zwycięzcą półmaratonu został Roman Adamovich z Leszna (1:07:37). Najszybszą kobietą okazała się Maryna Nemchenko (1:18:04).

 

W Płocku po raz pierwszy wystartowało pięcioro biegaczy klubu KS Krotosz. Najszybciej bardzo trudną trasę pokonał Piotr Grzempowski, który z czasem 1:31:15, który zajął 39. miejsce open. Bardzo dobrze spisał się także Karol Olejniczak, którego czas 1:31:57 dał mu trzecie miejsce w kategorii M50 i 42. open. Sergiusz Sójka (1:33:18) zajął 45. miejsce miejsce open i czwarte w kategorii M20. Rafał Sójka był 204. open (1:54:48), a Joanna Olejniczak minęła linię mety jako 66. kobieta.

Półmaraton Dwóch Mostów w Płocku, ze względu na profil trasy i upał, okazał się bardzo wymagającym biegiem. Świetna organizacja i atmosfera imprezy, pełna uroku nadwiślańska trasa z pewnością w 100% zrekompensowały ogromny wysiłek biegaczy KS Krotosz Krotoszyn.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.