iKrotoszyn.pl reklamy
Z policji

Policyjne działania w Bożacinie

2018-08-28 14:18:19
Zdjęcie: KPP Krotoszyn
Wszystko co dobre szybko się kończy. Wakacje nieubłaganie zbliżają się do końca. Nadchodzi czas wakacyjnych powrotów charakteryzujący się zwiększonym natężeniem ruchu drogowego. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących 27 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej zorganizowali briefing edukacyjny dedykowany dla uczestników ruchu drogowego.

Cel akcji pod hasłem „Bezpieczny powrót z wakacji” zorganizowanej w ramach kampanii  „Kręci mnie bezpieczeństwo” był jasny. Poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez edukację. Kontrola stanu technicznego pojazdów, właściwego przewożenia bagażu oraz pouczenia w przypadku drobnych wykroczeń popełnionych przez kierujących i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy  – tak w skrócie można opisać tę akcję.

 

Wspomniany briefing zorganizowano przy drodze krajowej numer 15 w miejscowości Bożacin. Policjanci kontrolowali pojazdy i kierujących, którzy wracali z wakacji. Zdarzali się również i tacy, którzy dopiero na nie zmierzali. Policjanci przekazywali cenne wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach i te dotyczące popełnionych wykroczeń. W ramach pouczenia zarówno kierujący, jak i pasażerowie, uczestniczyli w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy.

 

Strażacy w pneumatycznym namiocie ratowniczym w prosty i zrozumiały sposób przekazywali wiedzę na temat sposobów postępowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego, między innymi podczas zdarzeń komunikacyjnych. Uczestnicy akcji poznali algorytm oceny stanu poszkodowanego, techniki udrażniania dróg oddechowych oraz w praktyce wykonali resuscytację krążeniowo – oddechową na przygotowanych fantomach.  Dodatkowo ratownicy odpowiedzieli na wiele pytań dotyczących postępowania w przypadku zadławienia u dzieci i niemowląt od rodziców małych pociech. Uczestnicy byli zadowoleni z udziału w briefingu, wynosząc ze spotkania cenna wiedzę i umiejętności. 

 

Warto poświęcić chwilę czasu i uwagi. Udzielając pierwszej pomocy ratujemy czyjeś życie lub zdrowie. Pamiętajmy, udzielenie pierwszej pomocy to nasz obowiązek.

 
Źródło: KPP KrotoszynCzytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.