iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Policyjne działania „Rowerzyści” - 34 wykroczenia cyklistów

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

We wtorek, krotoszyńscy policjanci przeprowadzili własne działania pn. „Rowerzyści”. Akcja ukierunkowana była na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

Działania rozpoczęły się 19 września o godz. 6.00 i realizowane były na terenie całego powiatu. W tym dniu krotoszyńscy funkcjonariusze wylegitymowali 42 osoby i ogółem ujawnili 34 wykroczenia popełniane przez rowerzystów.

- Ta grupa uczestników ruchu drogowego bardzo często zapomina, że niedozwolone jest przejeżdżanie rowerami przez przejścia dla pieszych a chodnikiem można jeździć tylko w kilku, wyjątkowych określonych przepisami przypadkach tj.: gdy dozwolona prędkość jazdy samochodów na drodze, wzdłuż której biegnie chodnik, wynosi więcej niż 50 km/h, gdy aura na dworze jest niesprzyjająca – silne opady deszczu, mgła, porywisty wiatr. Chodnikiem mogą, w każdych warunkach, jeździć dorośli mający pod opieką dziecko w wieku poniżej 10 lat - przypomina policja.

Niestosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnych to najczęstsze z koeli wykroczenia, jakie popełniają piesi. Kolejne - jak podaje policja - to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

- Pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze - apelują krotoszyńscy mundurowi .

- Policjanci zwracali także uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych oraz bacznie się przyglądali niechronionych", czy przestrzegają zasad przepisów ruchu drogowego. Tego typu działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a niestety od początku tego roku doszło już do kilku niebezpiecznych zdarzeń, gdzie ofiarami byli piesi.

Źródło: KPP Krotoszyn
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.