iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Policjanci odzyskali rower

2021-07-13 11:13:54
Zdjęcie: KPP Krotoszyn
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 40-latka, który ukradł rower o wartości 1 300 zł. Z uwagi na fakt, że mężczyzna w przeszłości dopuścił się już podobnego przestępstwa, teraz za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 lipca, 2021 roku w godzinach popołudniowych, nieznany wówczas sprawca ukradł spod jednego ze sklepów w Krotoszynie rower. Po zgłoszeniu przez właściciela kradzieży jego jednośladu, natychmiast sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Policjanci uzyskali rysopis podejrzanego oraz wygląd i markę jednośladu. Przejrzano monitoring miejski, dzięki któremu ustalono potencjalnego sprawcę. Po nie spełni godzinie od zgłoszenia policjanci zatrzymali złodzieja. Sprawcą kradzieży okazał się 40-letni krotoszynianin, znany lokalnej policji. Rower odzyskano i został przekazany właścicielowi.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący kradzieży roweru o wartości 1300 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi, że mężczyzna w przeszłości dopuścił się już podobnego przestępstwa, teraz za swój czyn odpowie w warunkach recydywy, gdzie sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Źródło: KPP Krotoszyn

Tagi: rower, policja

Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B