iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Policjanci apelują o przekazywanie informacji dotyczących miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Krotoszyńscy policjanci odwiedzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, potrzebujące pomocy oraz schronienia. Sprawdzają m.in. pustostany i monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

 

- Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie - apelują policjanci.

- Niesienie pomocy osobom bezdomnym, starszym oraz mieszkającym samotnie i niezaradnym życiowo stanowi jedne z głównych działań policji, a także wielu instytucji. Krotoszyńscy policjanci kontrolują miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać. To zadanie jest realizowane w głównej mierze przez policjantów tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowych, którzy bardzo dobrze znają swoje rejony służbowe. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu mundurowi ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schronisk lub do miejsc, w których mogą otrzymać niezbędną pomoc - informują mundurowi.

Policjanci apelują do mieszkańców o przekazywanie informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich oraz o to, by nie ignorować przypadków napotkania osób znajdujących się w sytuacji zagrażających ich życiu. - Nie bójmy się reagować. Funkcjonariusze przypominają, że miejsca przebywania osób bezdomnych, można przekazać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

Źródło: KPP Krotoszyn


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.