iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Pogromcy fake newsów i hejtu

2019-11-14 11:11:00
W piątek, 8 listopada odbyły się warsztaty uczące weryfikowania informacji i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Zajęcia przygotowane były tak, aby dzieciom i młodzieży zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa związane z prezentowaniem fałszywych wiadomości w przestrzeni internetowej oraz tzw. hejtem, uzmysłowić jak ważna jest umiejętność pozyskiwania i weryfikowania informacji, a także uwrażliwić na potrzeby rówieśników, nie zapominając o swoich. Prowadzący, na podstawie różnych filmików, zdjęć i aranżowanych sytuacji udowadniał młodzieży, że nie wszystko co oglądają jest zgodne z prawdą. Zachęcał do weryfikowania informacji, a wręcz do drążenia tematu. Rozmawiał także z uczestnikami spotkania o portalach społecznościowych i sposobach korzystania z nich. Była burza mózgów, scenki rodzajowe do odegrania, wyszukiwanie informacji w różnych źródłach oraz burzliwa dyskusja na temat hejtu. Zajęcia miały na celu spowodować głębokie zastanowienie się zanim coś „wrzucimy” do Internetu.

Warsztaty zorganizowała Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie, a przeprowadził je Krzysztof Koziołek, pisarz, dziennikarz i wydawca z Nowej Soli, z którym książnica współpracuje od wielu lat.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 8c ze Szkoły Podstawowej Nr 8  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie.

fot. Anna Szyndrowska

Źródło: Beata WaleńskaCzytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B