iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Koźmin Wlkp.

Podsumowania. Koźmińskie Strażackie Pogotowie św. Mikołaja znów spisało się na medal!

2020-01-14 11:01:00

Zdjęcie: Grzegorz Pierzchała
66. domów odwiedziło – tuż przed świętami Bożego Narodzenia – "Strażackie Pogotowie św. Mikołaja" w Koźminie Wlkp. 20 i 21 grudnia strażacy zapukali do drzwi najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i gminy, głównie osób starszych i samotnych. Wolontariusze przyjechali z wartościowymi paczkami, a także z życzeniami i dobrym słowem.

To już trzecia edycja „Strażackiego Pogotowia św. Mikołaja”, które tym razem ruszyło na początku grudnia 2019 roku. Zbiórkę zorganizowano w remizie przy ul. Floriańskiej, a także w koźmińskich marketach Dino i Biedronka oraz sklepie GS na osiedlu Tysiąclecia. Zbierano żywność, środki czystości, konserwy i koce. 

W akcję charytatywną włączyły się lokalne instytucje, firmy i wszystkie placówki oświatowe z miasta i gminy Koźmin Wlkp. oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zimnowodzie. W Zespole Szkół Podstawowych im. J. Marcińca nauczyciele zorganizowali turniej piłki nożnej. „Wpisowe” drużyny przeznaczyły na wparcie strażackiej akcji. Dary zbierała również Grupa „Koźmin biega” wraz z Restauracją „Pod Szyszkami”. Akcję wsparł także młyn z Ostrowa Wielkopolskiego, który przekazał 400 kg mąki, a także koźmińska firma Lege.Opakowania sp.z o.o., która – tak jak w latach poprzednich – podarowała kartony.

 

Pomoc ludzi dobrej woli okazała się ogromna. Z zebranych darów przygotowano 66. paczek, które trafiły do starszych i samotnych mieszkańców miasta i gminy. Dodatkowo trzy osoby dostały węgiel. Przy wyborze rodzin, do których trafiła pomoc, strażacy współpracowali z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Koźminie Wlkp.

- Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną, zorganizowaną przez koźmińskich strażaków. Chcemy, aby Strażackie Pogotowie św. Mikołaja stało się tradycją, bo widzimy, ile radości sprawia ludziom samotnym i starszym wizyta naszych strażaków. Dziękując za pomoc w minionym roku, już dziś zachęcamy do włączenia się do naszego strażackiego pogotowia w 2020 roku – mówi Przemysław Pieniężny, jeden z inicjatorów i organizatorów akcji.

 
Fotorelacja


Źródło: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG


Reklama - Żele Antybakterijne z dostawą do domu
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl