iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - MEBLE Krotoszyn | MEB-TRANS – Ireneusz Sobczak

Reklama - Sprzedaż opału - Skup złomu - usługi transportoweReklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.
Poradnik turysty

Podróżujesz? Zbieraj znaczki, to pasja prawdziwego turysty

2016-08-24 07:08:00

Znaczki Turystyczne to dynamicznie rozwijający się w Polsce i na świecie element gry kolekcjonerskiej pod tą samą nazwą. W grze bierze udział 20 państw. Sprawdź, gdzie zdobyć je najbliżej.

Znaczek Turystyczny to drewniany krążek średnicy 60 mm. Posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, w porównaniu z innymi w większości prefabrykowanymi produktami. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy.

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Kolejne numery znaczków przedstawiają grzbiety gór, schroniska turystyczne, biegi rzek, oznaczają miasta, zamki, miejsca historyczne, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki, jaskinie, ogrody zoologiczne i inne miejsca, do których dociera ciekawy turysta. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc, a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej.

 

Idea Znaczka Turystycznego

Pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczania szlaków dla turystów oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów zrodził się w Czechach i w niedługim czasie Znaczek Turystyczny na stałe zagościł również w takich krajach jak: Słowacja, Niemcy, Ukraina, Austria, Węgry, Słowenia, Rumunia, Holandia, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy, Rosja, Australia, Francja, Norwegia, Hiszpania, USA oraz oczywiście w Polsce. Tak więc jest to inicjatywa ogólnoeuropejska i włączają się do niej kraje spoza Europy. Na dzień dzisiejszy (dane z 7 lipca 2016 r.) istnieje w całej Europie, USA i Rosji  4876 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym, a ich liczba z każdym dniem wzrasta.

 

Gra kolekcjonerska

Zasady gry kolekcjonerskiej są bardzo proste:

1. Należy zebrać dziesięć znaczków opatrzonych kolejnymi dostępnymi numerami.
2. Następnie odciąć papierowe kupony przymocowane do każdego z nich.
3. Włożyć do koperty i wysłać na adres:

Znaczki Turystyczne, skr. poczt. nr 38, 57-250 Złoty Stok

Za każdych wysłanych dziesięć kolekcjoner otrzymuje za darmo: Znaczek Kolekcjonera czyli Znaczek Turystyczny, którego nie można kupić w żadnym miejscu jest przydzielany przez centralę w Polsce. Za każdą dziesiątkę jeden, za każdą inny. Na chwilę obecną w Polsce funkcjonuje 50 Znaczków Kolekcjonera. Wszystkie Znaczki Okolicznościowe (wydawane okazjonalnie), posiadają papierowy kupon zwany JOKER. Tak samo jak w grze w karty, można nim uzupełnić brakujący numer w zbieranej dziesiątce, ale tylko jeden w każdej z nich.

 

Znaczek Turystyczny w Polsce

Znaczek Turystyczny rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2004 roku. Dzięki staraniom pierwszego Zespołu ZT Polska osiągnięto zadowalające wyniki – 155 miejsc wyróżnionych znaczkiem. Pierwszym Znaczkowym Miejscem Turystycznym w Polsce było Schronisko w Morskim Oku i Znaczek Turystyczny No. 04.

Znaczek jest podzielony na dziewięć kategorii:

  • Góry, schroniska
  • Trasy turystyczne
  • Zamki, pałace, twierdze
  • Miasta
  • Miejsca kultu
  • Muzea, parki
  • Podziemne trasy turystyczne
  • Latarnie morskie
  • Inne

Największą popularnością i liczbą znaczków cieszą się kategorie: „Muzea, parki” i „Góry, schroniska”. Więcej na ten temat przeczytacie na stronie internetowej znaczki-turystyczne.pl

 

Gdzie najbliżej?

W naszej okolicy najbliżej znaczki można zdobyć odwiedzając kościół św. Macieja w Trzebicku. Znaczek ten jednak do odebrania jest w restauracji Teo w Cieszkowie, a także w Muzeum w Dobrzycy, Zamku w Gołuchowie, Muzeum w Śmiełowie, Wieży ratuszowej i Baszcie w Kaliszu oraz na Stawach Milickich (Punkt Informacji Turystycznej w Miliczu).

 

 

Tegoroczne spotkanie wielkopolskich fanów/kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. 

 

Redakcja bardzo dziękuje za pomoc w opracowaniu materiału oraz dostarczenie zdjęć Hubertowi Adamkowi - Znaczki Turystyczne.
Fotorelacja


Źródło: znaczki-turystyczne.plReklama - PROMATIX KROTOSZYN - RTV, AGD, SPRZĘT POD ZABUDOWĘ

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska


Reklama - ADAM1.PL - Agencja Reklamowa, Studio Graficzne, Drukarnia

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecieAutopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl