iKrotoszyn.pl reklamy
PKP

Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów między Jarocinem, a Krotoszynem

W Obrze Starej, Koźminie Wielkopolskim i Bożacinie będą nowe, wyższe i szersze perony. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na inwestycje związane z modernizacją przystanków kolejowych. Pasażerowie skorzystają z efektów prac na wielkopolskim odcinku linii Oleśnica - Chojnice w IV kwartale bieżącego roku.

- Zmodernizowane perony w Golinie (gmina Jarocin), Obrze Starej (gmina Koźmin Wielkopolski), Koźminie Wielkopolskim (gmina Koźmin Wielkopolski) i Bożacinie (gmina Krotoszyn) na linii Oleśnica - Chojnice (nr 281) zwiększą komfort i zapewnią dogodniejsze warunki podróży – pasażerowie, także osoby mające trudności z poruszaniem się, łatwiej skorzystają z pociągów m.in. w stronę Jarocina i Krotoszyna - podaje Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przebudowane perony we wszystkich czterech miejscowościach będą wyższe i szersze. Podróżni wygodniej wsiądą i wysiądą z pociągów. Przewidziano wiaty, jasne oświetlenie LED, czytelne tablice oraz gabloty z informacjami przydatnymi w podróży. Na antypoślizgowej nawierzchni będą ścieżki naprowadzające, pomocne osobom niewidomym. Dojścia do peronów zostaną przystosowane do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się. Do ekologicznych podróży, koleją i rowerem, zachęcą nowe stojaki zamontowane w pobliżu peronów.

W Golinie, Obrze Starej i Bożacinie dotychczasowe perony zostaną zastąpione nowymi, a w Koźminie Wielkopolskim zamiast obecnych trzech – po przebudowie – dla podróżnych przygotowane będą dwie platformy (obecne perony nr 2 i nr 3 z nową numeracją: peron nr 1 i nr 2).

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na realizację inwestycji w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Szacunkowa wartość prac, w formule „projektuj i buduj”, we wszystkich lokalizacjach to łącznie ok. 10 mln zł (netto) ze środków budżetowych. Roboty budowlane rozpoczną się po wyłonieniu wykonawców, które planowane jest wiosną i przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, natomiast zakończenie prac planowane jest w IV kwartale 2023 r.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.