iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Podpisano umowę na budowę tężni

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe - sosnie.pl

W Urzędzie Miejskim w Krotoszynie podpisano umowę na budowę tężni solankowej na Błoniu.

Tężnia solankowa została zaprojektowana na rzucie koła wraz z elementami małej architektury ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz pergola w postaci ażurowego zadaszenia z belek drewnianych. Wokół tężni przewidziano także wykonanie nowych nasadzeń krzewów i pnączy oraz zagospodarowanie terenu przyległego do obiektu. Niedawno podobna tężnia (na rzucie koła) powstała w Sośniach w powiecie ostrowskim (patrz: zdjęcie).

Planowany koszt realizacji zadania to około 1,1 mln zł. Na realizację zadania krotoszyński samorząd otrzymał wsparcie z dwóch źródeł. - Jednym z nich jest finansowanie w postaci preferencyjnej pożyczki udzielonej przez bank Gospodarstwa Krajowego w ramach w ramach Instrumentu Finansowego wdrożonego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 9: „Infrastruktura dla kapitału ludzkiego” Działanie 9.2.: „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych – instrumenty finansowe”. Drugie źródło wsparcia stanowi dotacja pochodzącą ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na przedsięwzięcia związane z innowacyjną zieloną infrastrukturą i ochroną bioróżnorodności - podaje Urząd Miejski w Krotoszynie.

Tężnie wykorzystywane są w leczeniu i profilaktyce chorób górnych dróg oddechowych, ale również w przypadku m.in. alergii, nadciśnienia tętniczego i nerwicy.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.