iKrotoszyn.pl reklamy
Koźmin Wielkopolski

Podał się za pracownika urzędu miejskiego, ukradł 84-latkowi kilka tysięcy złotych

2022-06-29 14:08:20

W poniedziałek 84-letni mieszkaniec Koźmina Wielkopolskiego wpuścił do domu osobę podającą się za pracownika urzędu miejskiego.  Mężczyzna miał pomóc seniorowi w załatwieniu dofinansowania. Niestety koźminianin zostawił oszusta w pomieszczeniu z pieniędzmi, które przygotował do wpłaty. 


W poniedziałek mieszkaniec Koźmina Wielkopolskiego stracił znaczną kwotę pieniędzy.
Pomimo licznych apeli policji i kampanii społecznych, nie udaje się uniknąć oszustw metodą na ,,wnuczka’”, „urzędnika” ,”akwizytora” czy też na policjanta.
 
 
PAMIĘTAJMY, ŻE POLICJA NIE MA PRAWA ŻĄDAĆ OD NAS PIENIĘDZY JAK RÓWNIEŻ URZĘDNIK W NASZYM DOMU, JEŻELI TO ROBI TO ZNAK, ŻE MAMY DO CZYNIENIA Z OSZUSTAMI. NIE PRZEKAZUJMY TAKŻE ŻADNEJ GOTÓWKI I NUMERÓW PIN OBCYM OSOBOM. NIE DOKONUJMY PRZELEWÓW NA WSKAZANE PRZEZ OBCE OSOBY KONTA.
 
 
W poniedziałek w godzinach południowych policjanci z Krotoszyna odnotowali wyłudzenie pieniędzy od mieszkańca Koźmina Wielkopolskiego metodą na „pracownika Urzędu Miejskiego. Do 84-letniego mieszkańca Koźmina Wlkp. przyszedł mężczyzna, który podawał się za pracownika urzędu miejskiego. Fałszywy urzędnik oferował mężczyźnie pomoc przy załatwieniu dofinansowania. W trakcie rozmowy pytał, czy 84-latek posiada pieniądze w domu, gdyż będą musieli się udać wspólnie do urzędu i uiścić opłatę – wpłatę. Nieświadomy tego, co go czeka, starszy mężczyzna przyniósł pieniądze znajdujące się w domu, przeliczył i odłożył na stole. Poszedł się przebrać zostawiając oszusta w pomieszczeniu z pieniędzmi. Gdy przygotowywał się do pójścia do urzędu w celu załatwienia dofinansowania, złodziej wziął pieniądze i wyszedł z mieszkania. Pokrzywdzony nie zorientował się kiedy oszust wyszedł i ukradł mu kilka tysięcy złotych.
 
 

 

Źródło: KPP Krotoszyn


Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B