iKrotoszyn.pl reklamy
Biegi

Pobiegli w sylwestra

2022-01-04 11:01:00

31 grudnia odbyła się 37. edycja Ulicznego Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy, który jest jednym z największych wydarzeń sportowych na terenie Dolnego Śląska.


Ten niezwykły bieg, na zakończenie roku gromadzi na starcie około tysiąca zawodników z Polski i nie tylko. Dla biegaczy wyzwaniem jest ciekawa i wymagająca trasa, którą tworzą dwie pięciokilometrowe pętle, obfitujące w liczne i wręcz „górskie” podbiegi. Mimo ostrej rywalizacji sportowej podczas biegu czuć już szampańską atmosferę sylwestrową. Zwycięzcą biegu został jeden z najbardziej znanych polskich zawodników, aktualny mistrz kraju w maratonie i olimpijczyk, Arkadiusz Gardzielewski, który uzyskał czas 30:25. Wśród kobiet tryumfowała Aleksandra Jędrzejewska z czasem 36:15.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, przez którą odwołano poprzednią edycję imprezy, w biegu wzięła udział liczna, 19-osobowa grupa zawodników KS Krotosz. Najlepszym z nich okazał się Karol Olejniczak, który z czasem 39:48 zajął drugie miejsce w kategorii M50, a 21. open. Na 24. miejscu open linię mety przekroczył Patryk Karwik (40:00:04), 34. miejsce zajął Artur Marek (40:55).  Ponadto w biegu uczestniczyli: Joanna Olejniczak, Bogumiła Tanaś, Mariusz Basiński, Paweł Błażutycz, Daniel Deplewski, Piotr Grzempowski, Jan Jaruzel, Miłosz Kaczmarek, Krzysztof Kasprzak, Tomasz Knapik, Andrzej Maciejewski, Valery Maćkowiak, Grzegorz Pawlik, Piotr Tyczyński, Wiesław Urbaniak i Łukasz Zając.

Bieg w Trzebnicy zakończył rok 2021, który w drugiej połowie okazał się bardzo obfity w liczne imprezy, w których biegacze KS Krotosz wielokrotnie bili rekordy i stawali na podium.
Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B