Rajd miał na celu oddanie hołdu poległym i zamordowanym w czasie II wojny światowej, a jej hasłem przewodnim było "Odebrano Wam Życie, Dajemy Wam Naszą Pamięć".
Trasa sztafety prowadziła od pomnika "Poległym i Pomordowanym" przez Długołękę, Smolice, na metę usytuowaną na stadionie KS Piast. Każdy uczestnik drużyny musiał w drodze uczestniczyć w konkurencjach sprawnościowych, jak strzelanie z karabinka pneumatycznego, kbks, rzuty granatem czy lotkami.
Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach otrzymały z rąk pamiątkowe puchary i medale. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki i „nerki”. Rajd zakończył się poczęstunkiem.
WYNIKI
Seniorzy
1. OSP Wyganów – 1 100 pkt.
2. ZSTO Krotoszyn – 1 050 pkt.
3. Drużyna nr 31 - 1 020 pkt.
4.Bolsius APolska – 1 000 pkt.
5. ZS Jutrosin - 970 pkt.
6.OSP Zalesie Wielkie – 920 pkt.
7. ZSP 3 Krotoszyn – 870 pkt.
Juniorzy młodsi
1. ZSPiP Kobylin - 890 pkt.
2. SP Smolice – 860 pkt.
3. ZSPiP Kobylin - 840 pkt.
4. SP Zalesie Małe - 780 pkt.
5. ZSPiP Kobylin -760 pkt.
6. SP Kuklinów - 760 pkt.
7. ZSPiP Kobylin- 730 pkt.
8. SP Kuklinów – 720 pkt.
9. Branżowa Kobylin – 700 pkt.
10. ZSPiP Kobylin – 670 pkt.
11. ZSPiP Kobylin – 630 pkt.
12. ZSPiP Kobylin – 590 pkt.
13. SP 3 Krotoszyn – 510 pkt.
14. ZSPiP Kobylin – 480 pkt.
15. SP Smolice – 460 pkt.
Szkoły podstawowe - młodzicy
1. SP Kuklinów - 600 pkt.
Organizatorami sztafety byli: Urząd Miejski w Kobylinie, Koło Środowiskowe LOK oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


































