iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Po raz kolejny przejechali ponad 700 km, by przekazać dary potrzebującym Ukraińcom

Mieszkańcy niemieckiego Lütjenburga oddalonego od Krotoszyna o ponad 700 km, po raz trzeci przyjechali do Krotoszyna, by przekazać dary przebywającym w powiecie krotoszyńskim uchodźcom z Ukrainy. Część z darów trafiła także za naszą wschodnią granicę do ludności zmagającej się z atakiem ze strony Rosji.

Pierwszy transport darów z Lütjenburga przybył w marcu, następny dwa miesiące później. 12 listopada do Krotoszyna przybył kolejny transport z pomocą dla uchodźców z Ukrainy.

- To sami przedstawiciele tej miejscowości skontaktowali się z naszym starostwem i zaproponowali pomoc przebywającym na naszym terenie uchodźcom z Ukrainy - mówi Przemysław Wójcik, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie.

To właśnie lokalna społeczność niemieckiego Lűtjenburga, władze, straż pożarna oraz miejscowa parafia ewangelicka postanowili wesprzeć Polaków w pomocy niesionej narodowi ukraińskiemu. - Dirk Sohn, burmistrz tego niewielkiego miasta w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn, dowiedział się o wieloletniej przyjaźni powiatu krotoszyńskiego z powiatem Germersheim - dodaje naczelnik P. Wójcik. I już w marcu, zgodnie z zapotrzebowaniem złożonym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, pierwsze dary od mieszkańców Lűtjenburga zapełniły powiatowy magazyn, a następnie trafiły do ukraińskich rodzin. - Część z darów, które bardziej były potrzebne w Ukrainie, np. środki opatrunkowe zostały przekazane Fundacji Obywatelskiej Wielkopolska i poprzez nią trafiły m.in. do mieszkańców miejscowości Sambor - tłumaczy Karolina Kluba, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie.

 

 

Ostatnim transportem do Krotoszyna przedstawiciele Lűtjenburga przywieźli głównie żywność oraz odzież jesienno-zimową. Z dużym zaangażowaniem i poświęceniem przy rozładunku pomagali pracownicy Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, pracownicy PCPR, wolontariusze oraz osoby, które dotarły z transportem zza Odry: Eckard Rau – komendant straży pożarnej, Siegfried Klaus – mieszkaniec Lűtjenburga (społecznik), Franziska von Ohlen ze stowarzyszenia przedsiębiorców, Howard Bleck – duchowny pastor, Tim Gerresheim – pracownik z Lűtjenburga, Andreas Tedsen - strażak, Oliver Lorenzen - strażak, Mario Leibrandt - strażak, a także burmistrz Dirk Sohn.

 

 

Wiele wskazuje na to, że polsko-niemiecka współpraca będzie kontynuowana. A dzięki niej na pomoc od naszych zachodnich sąsiadów mogą liczyć przebywający w powiecie krotoszyńskim uciekający przed wojną Ukraińcy.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.