iKrotoszyn.pl reklamy
Aquathlon

Po raz kolejny na podium

2022-04-19 14:04:00

9 kwietnia w Mińsku Mazowieckim odbyły się kolejne zawody z rangi GP Polski w Aquathlonie, w których udział wzięła krotoszynianka Monika Jadczak.


Grand Prix Polski w Aquathlonie to wydarzenie wpisane w kalendarz imprez Polskiego Związku Triathlonu. Formuła Grand Prix zakłada organizację pięciu rund (Rumia, Rzeszów, Poznań, Kraków i Mińsk Mazowiecki) oraz finału cyklu jako Mistrzostwa Polski w Suszu.

Mińsk Mazowiecki przywitał zawodników deszczem jednak z upływem czasu pogoda poprawiała się i gdzieniegdzie pojawiało się słońce. Temperatura na zewnątrz oscylowała około 10 stopni. Zmagania rozpoczęły się od konkurencji pływackiej, Monika miała do przepłynięcia 400 metrów. W pływaniu udowodniła, że to jej sztandarowa konkurencja i swój dystans pokonała w czasie 5:08,62 minuty, co pozwoliło jej zająć pierwsze miejsce wśród wszystkich startujących, pokonując nawet mężczyzn. Następną konkurencją był bieg na 5000 metrów. Monika cały czas boryka się z kontuzją i miała delikatnie „odpuścić”. Jednak duch rywalizacji dał o sobie znać i Monika osiągnęła swój najlepszy dotychczas czas na 5000 m - 20:37:28 minut. Suma obu startów pozwoliła jej zająć drugie miejsce w Grand Prix Polski w Aquathlonie.

 Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B